English | دری

Breaking News

برگزاری ورکشاپ آموزشی آگاهی دهی در خصوص شفافیت معدن کاری در ولایت قندهار

برگزاری ورکشاپ آموزشی آگاهی دهی در خصوص شفافیت معدن کاری در ولایت قندهار

دومین ورکشاپ آموزشی آگاهی منطقه ای در زمینه شفاف سازی معادن با اشتراک حدود 60 تن از ریاست های ولایتی وزارت معادن و پترولیم و وزارت مالیه، جامعه مدنی و سکتور خصوصی شرکت در قندهار به پایان رسید.

عبدالمالک عاصم، نماینده دارالانشای ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان گفت: “برای حصول اطمینان از شفافیت و جواب دهی، دولت افغانستان نیاز دارد تا استانداردهای ابتکار شفافیت صنایع استخراجی را برای مدیریت بهتر در سکتور استخراجی تطبیق نماید. تمام شهروندان افغان باید از منابع طبیعی مانند نفت، گاز و مواد معدنی بهره مند شوند.”

انجنیر خان آغا تره خیل، رئیس معادن و پترولیم قندهار گفت: “شفافیت و پاسخگویی در بخش معادن برای توسعه اقتصادی افغانستان حیاتی است. جامعه مدنی، دولت و سکتور خصوصی باید برای دستیابی به این هدف با هم کار کنند.”

این ورکشاپ بیشتر بر نقش جندر در سکتور استخراج تاکید ورزید. در حال حاضر، سکتور استخراج هنوز هم به عنوان یک شاخه اقتصادی منحصر به مردان شناخته میشود. اما، برای بهره برداری کامل از پتانسیل اقتصادی این سکتور، زنان نیز باید بخش مهم آن را تشکیل دهند.

پروژه همکاری افغان-آلمان برای ترویج حکومت داری خوب در بخش استخراج در افغانستان این فعالیت را در همکاری با دارالانشای ابتکار شفافیت صنعت استخراج افغانستان  و وزارت معادن و پترولیم افغانستان، تمویل و سازماندهی کرد.

گفتنی است که این پروژه تحت عنوان ” توسعه مدیریت بهتر در سکتور استخراجی” ، همکاری استراتیژیک را به وزارت معادن و پترولیم فراهم میکند، ادارات مربوطه خود را طبق معیارهای مدیریت خوب تقویت نموده و از ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان حمایت میکند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*