English | دری

Breaking News

برگزاری نمایشگاه عکاسی ساحات باستانی افغانستان و اندونیزیا در کابل

برگزاری نمایشگاه عکاسی ساحات باستانی افغانستان و اندونیزیا در کابل

نمایشگاه عکاسی مشترک ساحات باستانی افغانستان و اندونیزیا تحت نام “نمایشگاه عکاسی بامیان – باربادور” از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ، دفاتر ساحوی یونسکو در افغانستان و اندونیزیا و وزارت آموزش و فرهنگ اندونیزیا برای مدت دوماه در تالار های موزیم ملی افغانستان برگزار شده است.

در این نمایشگاه عکس‏های از بامیان و ساحات باستانی اندونیزیا که جزء فهرست میراث های جهانی یونسکو می باشند، به نمایش گذاشته شده اند.

محمد فهیم رحیمی، رییس موزیم ملی گفت: در این نمایشگاه به تعداد ۴۰ عکس از دو ساحه باستانی بامیان و معبد باربادور انتخاب شده است و این عکس ها برای مدت دو ماه به نمایش گذاشته شده است.

رییس موزیم ملی دایر شدن چنین نمایشگاه‏ها را در گسترش همکاری بین کشورهای اندونزیا و افغانستان که هر دو دارای تاریخ و فرهنگ مشترک میباشد، مفید عنوان کرد و افزود که برگزاری چنین نمایشگاه‏ها تاثیر مثبت روی روابط هر دو کشور خواهد داشت.

انصاری تاج الدین، سفیر کشور جمهوری اندونیزیا در این باره گفت: این دو ساحه معبد بارابادور و ساحات باستانی بامیان شامل میراث های فرهنگی جهان بوده و برگزاری این چنین نمایشگاه تاثیر مثبت بالای روابط دو کشور خواهد گذاشت.

ساحه باستانی باربادور مجموعه بزرگ ساختمانی بودیزم در جهان بوده و در بین سال‌های ۷۵۰ تا ۸۴۲ میلادی ساخته شده است که دارای شهکار هنری و ساختمانی زیبایی‏ می‏باشد.

قابل ذکر است که در حال حاضر ۱۰۵۲ ساحات در فهرست میراث جهانی شامل گردیده که تا حال دو ساحه “بازمانده های باستانی بامیان و منار جام” در افغانستان و هشت ساحه باستانی در کشور اندونیزیا شامل فهرست میراث‏های جهانی یونسکو شده‏اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*