English | دری

Breaking News

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی زنان در کابل

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی زنان در کابل

نمایشگاه ساخته‌های دستی زنان به هدف  بازاریابی  و حمایت  از زنان صنعت کار، از سوی شماری از زنان در نگارستان ملی در کابل برگزار شد.

شماری از زنانی که در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند، خواهان ایجاد بازارهای همیشه‌گی برای فروش ساخته‌های دستی شان استند .

مدینه استانه، یکی از برگزار کننده‌گان این نمایشگاه گفت: “بخاطراین‌که صنایع دستی افغانستان در حال رونق است و ما خواستیم کسانی را که در این بخش کار می‌کنند بیشتر آنان را با مردم آشنا سازیم.”

مرسل نظری، یکی دیگر از برگزار کننده‌گان این نمایشگاه گفت: “ما این ساخته‌ها را از چندین جای آورده‌ایم و کسانی استند که خودشان ساخته‌های‌شان را آورده‌اند به نمایش گذاشته‌اند و از فروش آن درآمد بدست بیاورند. و برخی از دیگر زنان روستایی استند که ساخته‌های‌شان در این‌جا استند و ما آن‌ها را به فروش می‌رسانیم.”

فرشته صفری، یکی از زنان سرمایه گذار می‌گوید کار ساخت زیورات را ده سال پیش آغاز کرد و اکنون توانسته است زمینه‌های کاری برای شماری از زنان دیگر نیز فراهم سازد و کاروبار‌اش رونق خوبی داشته است.

در این حال، شماری از آگاهان امور اقتصاد می‌گویند که حکومت در چند سال گذشته تنها پروژه‌های کوچک را برای حمایت از ساخته‌های دستی زنان عملی ساخته است که این پروژه بسنده نیست و باید پروژه‌های بزرگ وسودمند در این بخش عملی شوند.

شعیب رحیمی، آگاه امور اقتصادی گفت: “اگر ما به واقعیت می‌خواهیم ساخته‌های دستی ما رشد کند، باید به این ساخته‌ها بازاریابی شود، ماشین آلات برایشان فراهم شود تا زنان بتوانند به شکل معیاری و با کیفیت تولیدات داشته باشند.”

بازدید کننده‌گان این نمایشگاه به این باور استند که هرگاه چنین نماشگاه‌های دایمی در بخش‌های گونه‌گون کشور برای زنان ایجاد شوند، از یک سو زنان از رهگذر اقتصادی به خود بسنده‌گی خواهند رسید و از سوی دیگر آنان در اقتصاد کشور نیز نقش بازی خواهند کرد.

قابل ذکر است، در این نمایشگاه بیشتر ساخته‌های دستی زنان روستایی شامل زیورها، لباس‌های ستنی افغانستان و شماری از ساخته‌های چوبی به نمایش گذاشته شدند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*