English | دری

Breaking News

برگزاری نمایشگاه ساخته‌های دستی زنان روستایی در کابل

برگزاری نمایشگاه ساخته‌های دستی زنان روستایی در کابل

نمایشگاه ساخته‌های دستی زنان روستایی برای مدت دو روز در کابل برگزار گردیده است که در آن زنان از پنج ‌ولایت کشور ساخته‌های دستی و محصولات تولیدی‌شان را به‌نمایش گذاشته‌اند.

محصولات کشاورزی، لباس‌ها و کیف و کفش‌های وطنی ونیز زیورآلات ساخته‌شده با دست، بخشی‌از کالاها و ساخته‌های دستی استند که زنان روستاهای ولایت‌های بلخ، ننگرهار، پروان، هرات و بامیان به کابل آورده‌اند و در یک نمایشگاه ویژه به‌نمایش گذاشته‌اند.

مسؤولان وزارت انکشاف دهات می‌گویند که این بانوان که از سرمایه‌گذاران کوچک و صنعت‌گران روستاهای پنج‌ولایت به کابل آمده‌اند، بربنیاد برنامۀ ملی توسعۀ روستا محصولات‌شان را در نمایشگاه‌ها به‌فروش می‌رسانند.

 عبدالوافی نایب‌زی، مسؤول بخش رسانه‌های برنامۀ ملی توسعۀ روستا گفت: “در این نمایشگاه ۱۲۰غرفه ساخته شده‌اند و زنان از پنج‌ولایت برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده‌اند. هدف ما از این‌کار، توسعۀ کاروبار زنان بازرگان به‌خصوص روستانشینان است.”

شماری‌از زنان اشتراک کننده در این نمایشگاه می‌گویند که اگر بازارهای برای فروش کالاها و ساخته‌های دستی‌شان فراهم شود، کاروبار آنان به‌گونۀ چشم‌گیری رونق خواهد گرفت و همچنان شرکت در این نمایشگاه‌ها برای بانوان بازرگان سود چشم‌گیری دارد.

آنان می‌گویند که توانسته‌اند با حضور در این نمایشگاه، محصولات و ساخته‌های دستی بسیاری را به‌فروش رسانند و این محصولات را به مصرف‌کننده‌گان معرفی کنند.

قابل یاد آوریست که این بانوان برای دو روز کالاها و محصولات روستای‌شان را در دو نمایشگاه در کابل، به‌نمایش می‌گذارند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*