برگزاری نمایشگاه تولیدات داخلی و خارجی در ولایت هرات

by Abdullah Atayi | March 1, 2017 6:41 AM

نمایشگاه مشترک تولیدات داخلی و خارجی در شهر هرات برگزار گردیده است که از مجموع ۹۰ غرفه در این نمایشگاه، ۱۵ غرفه اقلام تولیدی شرکت های صنعتی هرات، ۱۲ غرفه مربوط به صنایع دستی زنان؛ و متباقی به اقلام خارجی اختصاص داده شده است.

محمد زبیر رحیمی رئیس “انجمن تاجران جوان هرات” و برگزارکنندۀ این نمایشگاه گفته است که مواد خوراکی و نوشیدنی های غیرالکولی، صنایع دستی از جمله اقلام تولیدی داخلی؛ و مواد ساختمانی ولوازم خانگی از جمله تولیدات خارجی است که در این نمایشگاه عرضه شده است.

رئیس “انجمن تاجران جوان هرات” با مؤثر خواندن برگزاری این نمایشگاه در زمینه بازاریابی، از باشندگان ولایت هرات خواست تا از آن بازدید نمایند و اقلام مورد نیاز خود را خریداری کنند.

حمیدالله خادم رئیس اتحادیه صنعت گران هرات گفت: “هنوزهم ۷۰ درصد کالاهای تجارتی از کشورهای خارجی وارد افغانستان می شود و تنها ۳۰ درصد آن در داخل کشور تولید می گردد.”

وی افزود که در حال حاضر، اقلام مختلفی از جمله برخی مواد شوینده و بهداشتی، مواد ساختمانی، مواد خوراکی و نوشیندنی های غیرالکولی، کیک و کلچه، بیسکویت، زعفران و سنگ مرمر که پیش از این در کشورهای دیگر تولید می شد، در هرات تولید و یا به دست می آید و به بازار عرضه می شود.

قابل ذکر است، به گفته مسوولان برگزارکنندۀ، این نمایشگاه به مدت چهار روز به روى علاقه مندان باز است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Source URL: https://dari.wadsam.com/%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d9%88-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac/