English | دری

Breaking News

برگزاری نمایشگاه تولیدات داخلی در ولایت بادغیس

برگزاری نمایشگاه تولیدات داخلی در ولایت بادغیس

نمایشگاه تولیدات داخلی و کنفرانس اقتصادی سه روزه، با اشتراک بیش از ۳۵ شرکت از ولایات هرات و بادغیس در شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس برگزار گردید.

برگزار کنندگان هدف از راه اندازی این نمایشگاه را معرفی فرصت‌های موجود برای سرمایه گزاری، تشویق تجار سایر ولایات به شمول هرات به منظور سرمایه‌گذاری در بادغیس، بازار یابی برای محصولات و معرفی تولیدات و محصولات برای مشتریان عنوان می‌کنند.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیهٔ کشور حین افتتاح این نمایشگاه گفت: برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌تواند در معرفی تولیدات داخلی کشور مؤثر تمام شود.

این اولین نمایشگاه تولیدات داخلی زیر نام کنفرانس اقتصادی، به اشتراک تعدادی از شرکت‌ها و سکتور خصوصی ولایت بادغیس و تعدادی از شرکت‌ها و تولیدکنندگان ولایت هرات در بادغیس راه اندازی می‌شود.

طارق عزیز، یکی از برگزار کنندگان این نمایشگاه و کنفرانس اقتصادی گفت: در این نمایشگاه انواع محصولات تولیدی، محصولات زراعتی، مالداری، صنایع دستی، شرکت‌های مخابراتی، شرکت‌های موتور سکلیت و سایر فراورده‌ها و تولیدات داخلی در ۳۵ غرفه به نمایش گذاشته شده‌اند.

در این نمایشگاه که به ابتکار اتحادیه ملی پیشه وران ولایت بادغیس و به همکاری مالی و تخنیکی دفتر ورلد وژن افغانستان دایر شده است، به تعداد ۴ غرفه هم به بانوان اخصتاص دارد که انواع صنایع دستی، شیرینی باب، ترشی جات و قالین را به نمایش گذاشته‌اند.

گفتنی است که در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی، تعدادی از وزراء زراعت، فواید عامه، انرژی و آب، معارف، رئیس اداره ارگان‌های محلی، رئیس دارالانشاء شورای وزیران و شماری دیگر از مقام‌های بلندپایه دولتی اشتراک داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*