English | دری

Breaking News

برگزاری نمایشگاهی از پارچه‌های برجا ماندۀ حملات انتحاری درکندهار

برگزاری نمایشگاهی از پارچه‌های برجا ماندۀ حملات انتحاری درکندهار

نمایشگاهی از پارچه‌های برجا ماندۀ حملات انتحاری درکندهار از سوی یک جوان کندهاری به هدف به‌نمایش‌گذاشتن چهرۀ زشت انسانیت، برگزار گردید.

احمدولی عسکرزی، جوان کندهاری برگزارکنندۀ این نمایشگاه می‌گوید پس‌از وقوع هر رویداد به محل رفته و این پارچه‌ها را گردآوری کرده‌است.

وی می‌گوید که از هشت‌ماه به‌این‌سو، پس‌از هر انفجار به محل رویداد می‌رفت و پارچه‌‎های فلزیی برجامانده از آن حمله را گردآوری می‌کرده است.

او گفت: “من می‌خواهم که از این راه زیان‌های جنگ را به مردم خود معرفی نمایم، به‌طور مثال یک مجسمه ساخته‌ام که در مرکز امریکا موقعیت دارد و بسیار مشهور است و هدف من از این کار این‌است که بسیاری‌از مشکلات‌مان ازسوی آمریکا است.”

بسم‌الله، یک‌تن از بازدیدکننده‌گان در این باره گفت: “اگر چنین نمایشگاه‌ها زیاد شود و از زیان‌های جنگ به مردم گفته شود، مردم نتیجۀ خوب از آن خواهد گرفت و این نخستین‌بار است که در کندهار یک جوان چنین یک ابتکار را انجام می‌دهد و درخور ستایش است.”

در این حال، فضل‌باری بریالی رییس اطلاعات و فرهنگ کندهار گفت: “این ابتکار در کندهار کاملن جدید است، و ابتکار دیگر این‌است که از پارچه‌های برجاماندۀ مجسمه ساخته شده‌است و کوشش می‌کنیم که دراین عرصه دیگر جوانان را نیز آموزش بدهیم و این هنر را بیشتر رشد بدهیم”.

قابل ذکر است که این نخستین‌باری است که در کشور نمایشگاهی از بازمانده‌های حمله‌های هراس‌افگنانه، برگزار می‌شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*