English | دری

Breaking News

برگزاری نشست کمیتۀ اقتصادی شورای وزیران

برگزاری نشست کمیتۀ اقتصادی شورای وزیران

نشست کمیتۀ اقتصادی شورای وزیران دیروز دوشنبه تحت ریاست دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان برگزار گردید.

همایون رسا وزیر تجارت و صنایع ضمن ارایهٔ گزارش اجراآت راهکار بهبود محیط کسب‌وکار، پیرامون کارکرد کمیته‌های اجرایی چهارگانه که به منظور عملی شدن این اهداف تشکیل شده است، معلومات مفصل داد.

دکتورعبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور با ابراز خرسندی از پیشرفت کار‌ها به مسوولان نهادهای مربوطه هدایت داد که پس از این نماینده‌گان شان را در نشست‌های این کمیته‌ها بفرستند و این مسأله را با قاطعیت بیشتر دنبال نمایند.

همچنان رییس اجراییه کشور به اعضای کمیتهٔ اقتصادی وظیفه سپرد تا طرح‌هایی را که در بهبود وضعیت اقتصادی موثر واقع می‌شود، با نظرداشت نیازهای مردم و اولویت‌های حکومت به این کمیته ارائه کنند.

رییس اجراییه کشور به مسوولان نهادهای مربوطه هدایت داد که یک گزارش مفصل را در مورد شانزده پروژهٔ زیربنایی تدوین و در نشست بعدی کمیته اقتصادی شورای وزیران ارائه نمایند.

اسدالله ضمیر وزیر زراعت طرح حفاظت و جلوگیری از قاچاق جنگلات ولایت کنر را در نشست کمیتهٔ اقتصادی شورای وزیران تشریح کرد.

در این طرح بر تدوین پلان پنج‌سالهٔ تنظیم جنگلات و جلوگیری از قطع و قاچاق چوب و تقویۀ صنایع چوبی کشور، مشخص کردن محصول و محافظت از تمام جنگلات، ایجاد شوراهای قومی برای حفاظت از جنگلات، شناسایی و مجازات عاملان قطع و قاچاق جنگلات، احیای مجدد جنگلات و ایجاد فارم‌های تولیدی و تکثیری تاکید شده است.

جانان بارکزی معاون اول وزرات امور داخله گفت که شمار وسایط و پرسونل اطفائیهٔ شهر کابل در مقایسه با نفوس روز افزون پایتخت کم می‌باشد.

معاون اول وزرات امور داخله  افزود که در حال حاضر اداره اطفائیهٔ کابل دارای ۲۴۰ کارمند و ۵۱ عراده موتر می‌باشد و به ۵۸ موتر و ۳۶۰ کارمند دیگر ضرورت دارد تا بتواند در صورت وقوع آتش سوزی، به موقع اقدام نماید.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان ضمن استقبال از طرح وزارت امور داخله به مسوولان وزارت داخله و شهرداری کابل هدایت داد که برای انتقال دفتر مرکزی اطفاییه و برنامه‌های پیش‌گرانه تدابیر لازم را روی‌دست بگیرند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*