English | دری

Breaking News

برگزاری نخستین نشست هماهنگی سکتور آب شهری

برگزاری نخستین نشست هماهنگی سکتور آب شهری

نخستین نشست هماهنگی سکتور آب شهری روز چهار شنبه، 15 ثور به ریاست امیرالدین سالک معین امور ساختمانی وزارت شهرسازی و مسکن و اشتراک تعدادی مشاورین و رؤسای این وزارت، معین وزارت انرژی و آب، نمایندگان اداره ملی حفاظت محیط زیست، شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون شهری افغان، شهرداری کابل و سازمان‌های انکشافی و تسهیل کننده برگزار گردید.

امیرالدین سالک معین امور ساختمانی وزارت شهرسازی و مسکن گفت: ” آب یک موضوع بسیار مهم و حیاتی است باید چالش‌ها و مشکلات موجود را با هماهنگی ادارات ذیربط حل نماییم.”

وی افزود: به همان اندازه که تعداد نفوس در شهرها بیشتر می‌گردد به همان اندازه به خدمات بیشتر نیاز است. همچنان معین امور ساختمانی تأکید کرد که ایجاد سیستم غیر متمرکز فاضلاب در شهرک‌ها و ادارات دولتی راه‌حل مناسب برای مشکل فاضلاب می‌باشد.

در این نشست روی چالش‌های عمده شهرها در عرصه آبرسانی و فاضلاب بحث شده و نبود برنامه ریزی منظم در عرصه آبرسانی، هماهنگی ضعیف بین سکتورها از چالش‌های عمده در این بخش ذکر گردید.

در نشست یاد شده تأکید گردید تا یک هماهنگی لازم بین نهادهای مربوط به وجود آمده و با یک برنامه جامع و دقیق تمامی چالش‌ها و مشکلات آب و فاضلاب در شهرها برداشته شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*