English | دری

Breaking News

برگزاری سمپوزیم توانمند سازی زنان در زون جنوب غرب کشور

برگزاری سمپوزیم توانمند سازی زنان در زون جنوب غرب کشور

اولین روز سمپوزیم توانمند سازی زنان ولایات (کندهار، زابل، هلمند و ارزگان) دیروز دوشنبه، 1 عقرب در هوتل قصر پاریس شهر کندهار برگزار شد.

الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان گفت:” امروز اینجا حضور یافتیم تا مشکلات واقعی زنان را از زبان خودشان بشنویم، مشکلات اساسی زنان این ولایات از چی قبیل است و چطور ما به حیث یک مسوول دولتی برای مشکلات آنان راه حل پیدا کنیم. اطمینان دارم که نتایج چنین سمپوزیم ها دولت را در ارزیابی کلی از پالیسی ها، استراتیژی ها و اجراآت مؤثر در حمایت و توانمند سازی زنان در سطح زون جنوب غرب کشور کمک خواهد کرد.”

وزیر امور زنان افزود: مسئله زنان در آجندای سیاسی ملی و بین المللی قرار داشته و دولت افغانستان به این باور است که بدون نقش و حضور زنان در چوکات ارزش های اسلامی در جامعه، هیچ پروسه ای موفق نبوده و نمی توان به توسعه پایدار دست یافت و وزارت امور زنان در راستای اهداف کاری خویش و حمایت و توانمندی زنان در کشور از هیچ تلاش دریغ نورزیده در راستای پیشرفت زنان در تمام عرصه های زندگی، صادقانه تلاش می نماید.

تورن جنرال زلمی ویسا والی ولایت کندهار اظهار داشت: باید در تمام عرصه های زندگی بالای نیم از پیکر جامعه (زنان) افتخار کرد چون برگزار کننده گان این سمپوزیم زنان بودند و این برنامه یک قدم نیک، مثبت و ارزشمند برای زنان ولایات می باشد و ریاست های امور زنان یک سازمان اجتماعی در ولایات بخصوص در ولایت قندهار است.

همچنان در این برنامه، فلم های مستند و پریزنتیشن ها در رابطه به وضعیت زنان در بخش های مختلف که از سوی ریاست اطلاعات و ارتباط عامه وزارت امور زنان تهیه گردیده بود، به نشر رسید.

قابل یاد آوری است که سمپوزیم یاد شده تا دو روز دیگر در ولایت کندهار ادامه دارد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*