English | دری

Breaking News

برگزاری جلسه شورای عالی اقتصادی تحت ریاست رئیس جمهور اشرف غنی

برگزاری جلسه شورای عالی اقتصادی تحت ریاست رئیس جمهور اشرف غنی

دیروز سه شنبه جلسه شورای عالی اقتصادی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در ارگ دایر گردید.

علی احمد عثمانی وزیر آب و برق ضمن ارایه طرح سرمایه گذاری روی فاز سوم بند برق کجکی و بند برق باغ دره ولایت کاپیسا گفت که بند برق باغ دره ولایت کاپیسا ظرفیت تولید برق و آب آشامیدنی کابل را دارد و بند برق کجکی نیازمندی های برق ولایت کندهار و سه ولایت همجوار آنرا مرفوع خواهد کرد.

محمد الله بتاش وزیر ترانسپورت گفت که با تطبیق طرح جامع ترانسپورت پایدار ازدحام ترافیکی از میان می رود و از ضایع وقت جلوگیری می گردد و همچنان در کاهش آلوده گی هوای کابل نیز تاثیرات زیادی رونما خواهد شد.

وی افزود که مرکز کنترول ترافیک نیز ایجاد می شود و تمام موارد ترافیکی را ثبت و کنترول خواهد کرد و این طرح باعث تطبیق بیشتر قانون و عدالت نیز می گردد.

جلسه پس از غور و بررسی، طرح مذکور را در پرنسیب مورد تایید قرار داد و برای عملی شدن آن به نهاد های مربوطه هدایات مشخص صادر کرد و  فیصله صورت گرفت که سرمایه گذاری روی این بندها سرعت داده شود و تسهیلات لازم به کمپنی های که آماده سرمایه گذاری اند، فراهم گردد.

در این جلسه شورای عالی اقتصادی در رابطه به سیم کارت های غیر راجستر شده که در بازار به صورت غیر قانونی به فروش می رسند و از آن بیشتر در مسایل جرمی استفاده بعمل می آید، بحث نمود و فیصله گردید که وزارت مخابرات با کمپنی های مخابراتی بخاطر کنترول توزیع سیم کارت های مذکور نشست های داشته باشند تا در روشنای آن تصامیم مقتضی اتخاذ گردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*