English | دری

Breaking News

برگزاری اولین کنفرانس سالانه توانمند سازی زنان در زراعت

برگزاری اولین کنفرانس سالانه توانمند سازی زنان در زراعت

اولین کنفرانس سالانه توانمند سازی زنان در زراعت با حضور خانم رولا غنی بانوی اول کشور، اسد الله ضمیر وزیر زراعت آبیاری ومالداری، خانم دلبر نظری وزیر امور زنان، فوزیه کوفی نماینده مردم در ولسی جرگه، شماری از زنان ولایات کشور در تالار رسانه های حکومت برگزار شد.

خانم رولا غنی بانوی اول کشور از پر رنگ بودن حضور زنان در زراعت افغانستان یاد آوری نمود و گفت حضور زنان در زراعت در خود کفایی آنان کمک می کند و آنها زمانی که متکی به خود شوند از خشونت های خانواده گی آنان نیز کاسته می شود.

وی افزود که زنان مهم ترین همکاران مردان در مزرعه اند و باید توجه خاص به بلند بردن ظرفیت های کاری آنان صورت گیرد . ایجاد باغچه های خانگی، فارم های مالداری، مرغداری وتولید لبنیات از مهم ترین بخش هایی است که بانوی اول کشور از آنها به عنوان عامل مهم در رشد اقتصاد زنان کشاورز یاد آوری نمود.

  اسد الله ضمیر وزیر زراعت کشور نیز در سخنرانی خود از حمایت وزارت زراعت از زنان زراعت پیشه یاد آوری نمود و ایجاد استراتیژی حضور زنان در زراعت را یکی از مهم ترین  گامهای وزارت زراعت در طی دوسال گذشته برای حمایت از زنان خواند.

گفتنی است که تطبیق برنامه های ایجاد باغچه های خانگی، فارم های کوچک مرغداری و بزهای شیری و  ایجاد گروه های توانمند سازی زنان در زراعت در 34 ولایت کشور از مهم ترین دستاورد های وزارت زراعت در طی دوسال گذشته برای زنان معرفی گردید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*