English | دری

Breaking News

برگذاری نمایشگاه آثار هنرمندان کشور در ارگ

برگذاری نمایشگاه آثار هنرمندان کشور در ارگ

 اشرف غنی رئیس جمهور کشور و داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه با حضور عبدالباری جهانی وزیر اطلاعات و فرهنگ و اسدالله غضنفر مشاور فرهنگی رئیس جمهور، از نمایشگاه آثار نقاشی، خطاطی، میناتوری و حکاکی هنرمندان افغانستان که به مناسبت نود و ششمین سالگرد استرداد استقلال کشور در ارگ برگزار گردیده بود، بازدید نموده و از کار و فعالیت هنرمندان کشور و احساس وطن دوستی شان قدردانی کرد و آنانرا در راستای فعالیت های بیشتر هنری، تشویق نمودند.

رئیس جمهور غنی گفت: همانطوریکه نقش نیروهای امنیتی کشور در دفاع از نوامیس ملی مهم است، نقش هنرمندان نیز در حفظ هویت تاریخی کشور برجسته می باشد.و افزود که جهت تشویق بیشتر هنرمندان و قدردانی از کار های هنری شان،  باید آثار آنان در دفاتر دولتی مرکز و ولایات نصب گردد.

رئیس جمهور خطاب به هنرمندان گفت که: آثار شما از عمق وطن دوستی تان حکایت می کند و این وطن دوستی باید به تمام مردم افغانستان انعکاس داده شود و جهت گسترش بیشتر فعالیت های هنری در کشور باید فاکولته هنرهای زیبا و نگارستان ملی تقویت گردد.

رئیس جمهور غنی در پایان این نمایشگاه، مدال عالی دولتی وزیر محمد اکبر خان را به استاد ومان نیازی و استاد قمرالدین چشتی دو تن هنرمندان کشور که در زمینه نقاشی و خطاطی از خود شایستگی نشان داده اند، تقریم نمود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*