English | دری

Breaking News

بررسی از چگونگی وضعیت زراعت و مالداری در ولایت فراه

بررسی از چگونگی وضعیت زراعت و مالداری در ولایت فراه

عبدالقدیر جواد، معین مالی واداری وزارت زراعت، آبیاری ومالداری و هیئت همراه از چگونگی روند زراعت و مالداری در ولایت فراه دیدن نموده و برای اولین بار دفتر برنامه ملی باغداری ومالداری که زمینه های انکشاف باغداری و حمایت از باغداران دراین ولایت را فراهم می سازد، را افتتاح نمود.

عبدالقدیر جواد، معین مالی واداری وزارت زراعت، آبیاری ومالداری گفت: ” امروز ما ضمن بررسی از  پروژه های زراعت دراین ولایت دو پروژه مهم مشمول بر پروژه توزیع پیاز زعفران برای دهاقین، برای اولین بار بهره برداری از محصولات عسل در فراه و برای اولین بار دفتر برنامه ملی باغداری ومالداری در ولایت فراه را افتتاح می نماییم”.

وی افزود، امسال توزیع 160 کیلو گرام پیاز زعفران برای دهاقین ولسوالی شیب کوه همراه با وسایل کاشت وبرداشت این محصول برای 18 تن از دهاقین در نظر گرفته شده است. آرزومندیم تا با درنظر داشت تلاش های متخصصین زعفران در این ولایت و اقلیم مناسبی این ولسوالی، تجربه کاشت زعفران نتایج عالی داشته باشد.

حدود شش ماه قبل، برای اولین بار متخصصین وزارت زراعت بالای پرورش زنبور عسل در ولایت فراه کار کردند و درنتیجه  از 20  کندوی عسل در مدت 6 ماه بیش از 100 کیلو عسل خالص جمع اوری گردید که این تجربه زمینه سرمایه گذاری بشتر دراین عرصه را به ما مساعد می سازد.

محمد آصف ننگ والی فراه ضمن قدر دانی از تلاش های وزارت زراعت کشور گفت، نبود سرد خانه ها، نبود بانک زراعتی، کمرنگ بودن فروش محصولات زراعتی در فصل حاصل برداری و کمرنگ بودن سرمایه گذاری سکتور خصوی از شمار مشکلات عمده در این ولات می باشد.

در محفلی که همین مناسبت  در مقر ولایت فراه برگزار شده بود محمد آصف ننگ والی فراه، جمیله امینی نماینده شورای ولایتی، عبدالمومن نماینده دهاقین ولایت فراه ، شماری از روسای سکتوری این ولایت، متنفذین و شماری از دهقانان این ولایت اشتراک نموده بودند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*