English | دری

Breaking News

بدهکاری ده ساله یک شرکت هوایی پاکستان از افغانستان

بدهکاری ده ساله یک شرکت هوایی پاکستان از افغانستان

مسوولین وزارت مالیه افغانستان می گوید که شرکت هواپیمایی پاکستانی (پی ای ا)، از سال ۲۰۰۵ بدینسو مالیات اش را به حکومت افغانستان نپرداخته است.

اجمل عبدالرحیم زی، سخنگوی وزارت مالیه گفته است: “این دولت مکلف است تا بدهی هایش را بپردازد و به این رو یک هیات از جانب افغانستان و پاکستان برای بررسی این که این بدهی از چه وقت و چه مقداراست، تعیین شده است.”

به اساس قانون هوانوردی، تمام هواپیماهای خارجی بخاطر استفاده از فضای افغانستان حق عبور می دهند و در کنار این، مالیات مشخصی را بابت استفاده از خاک افغانستان در فرود به میدان های هوایی نیز می پردازند.

بر اساس گزارش از آریانا نیوز، مسوولان دیدبان شفافیت می گویند که روند پرداخت مالیات در افغانستان شفاف و ساده نیست و زمینۀ فساد اداری را فراهم میکند.

محمد اکرام افضلی، رییس دیدبان شفافیت گفته است: ” از مشکلات بزرگ ما روند پرداخت مالیات است، این روند شفاف و پذیرفته شده نیست و به همین سبب همیشه شک و گمان به فساد و دست برد را دارد.”

در همین حال، شبیر بشیری کارشناس امور اقتصادی می گوید که این پرونده ها باید از سوی حکومت دنبال شوند، امکان ندارد که یک شرکت هواپیمایی روزها از فضا و زمین یک کشور استفاده کند و مالیات آن را نپردازد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*