English | دری

Breaking News

بتعداد 67 محصل حقوق و شرعیات کلینک های حقوقی را در بدخشان به پایان رساندند

بتعداد 67 محصل حقوق و شرعیات کلینک های حقوقی را در بدخشان به پایان رساندند

بتعداد 67 محصل کورسهای خود را که با حمایت پروژه همکاری افغان-آلمان برگزار گردید، در کلینیک حقوقی ولایت بدخشان در فیض آباد به اتمام رساندند.

یکی از دانشجوی حقوق گفت: “ما طی چهار سال تحصيل در رشته حقوق هیچ چیز عملی در مورد محاکم تمثيلي نه آموخته بوديم. من واقعا وظایف و مسئولیت هاي قضات و سارنوالان را نمی دانستم. از برکت این برنامه، اکنون ما می دانيم که چگونه دلایل جزايي را پيداکنيم، چگونه يک جرم را ثابت کنيم و یا چگونه در برابر اتهامات به درستی دفاع شود.”

دانش آموزان فرصتی را برای انجام کارآموزی در نهادهای دولتی و قضایی بدست میاروند تا محاکمات تمثیلی را انجام نموده و مساعدت های حقوقی را به شهروندان فراهم نمایند. این نه تنها به محصلان که در مسلک خود فعالیت میکنند، مفید میباشد، بلکه به نفع تمام شهروندان افغان که به متخصصان ورزیده حقوقی دسترسی دارند، می باشد.

همچنان پروژه حاکمیت قانون سمیناری را در مورد چگونگی ارسال پروپوزل ها دقیق به شرکاء و تمویل کنندگان، برگزار نمود، زیرا نیاز این آموزش در ارزیابی که در اوایل سال جاری انجام گردید، مشخص شده است.

قابل ذکر است که برنامه ارتقاء حاکمیت قانون در افغانستان  توسط ادارۀ همکاری های بین المللی المان به نمایندگی از وزات همکاری های انکشافی فدرال آلمان، تطبیق می گردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*