English | دری

Breaking News

ایجاد چهار باب مکتب جدید و بازگشایی مجدد چهار باب مکتب مسدود در ولایت زابل

ایجاد چهار باب مکتب جدید و بازگشایی مجدد چهار باب مکتب مسدود در ولایت زابل

رهبری وزارت معارف در همکاری با علمای کرام و اهالی شریف ولسوالی های شهر صفا و شینکی ولایت زابل چهار باب مکتب که چندی قبل بنا به عوامل مختلفی مسدود گردیده بود، دوباره بازگشایی گردید.

ابتدائیه های چونی، سپیدار و شینکی در ولسوالی شینکی و ابتدائیه داود شاه در ولسوالی شهر صفا موقعیت داشته که با بازگشایی مکاتب مذکور زمینه فراگیری علم و ادامه تحصیل برای اضافه از 350 تن شاگرد فراهم گردیده است.

هکذا با ایجاد و تأسیس چهار باب مکتب جدید در این ولایت، مشکلات نبود و دوربودن مکتب که اطفال نمی توانستند در مناطق زیست شان از خدمات تعلیمی و تربیتی بهره مند شوند، نیز مرفوع گردید.

ابتدائیه های جدید التأسیس حضرت عثمان (رض) در قریه سینک در یک تایم با ظرفیت 424 شاگرد، حضرت عبدالله بن عباس (رض) در قریه ابراهیم خیل که در یک وقت گنجایش 120 تن متعلم را دارا می باشد و هم چنان ابتدائیه حضرت حمزه (رض) در قریه موسی خیل که همزمان به تعداد 110 تن شاگرد می تواند در آن از خدمات تعلیمی و آموزشی مستفید شوند که این سه باب مکتب در شهر قلات ولایت زابل موقعیت داشته و مکتب داکتر امین در ولسوالی شاه جوی با ظرفیت 117 شاگرد به هدف فراهم آوری تسهیلات لازم برای اولاد وطن جدیداً ایجاد و به بهره برداری سپرده شده اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*