English | دری

Breaking News

ایجاد صدها مرکز پرورش ماهی در افغانستان

ایجاد صدها مرکز پرورش ماهی در افغانستان

طبق گذارش از (بی بی سی)، افغانستان سالانه حدود ۱ درصد ماهی مورد ضرورتش را در داخل تولید نموده، در ۸ سال اخیر ۳۵۰ مرکز پرورش ماهی در افغانستان تاسیس شده است که از مجموع این مراکز تنها ۱۶۲ آن در قندهار ایجاد شده است و مجموع تولید سالانه این مراکز به ۱۵۰۰ تن گوشت می‌رسد که حدود یک درصد مصرف گوشت ماهی را می‌سازد.

مصرف گوشت ماهی در میان افغان ها،  با وجود سود فراوان بهداشتی،  بیشتر فصلی بوده که به دلیل دسترسی بیشتر به منابع آبی در فصل‌های بهار و تابستان، تولید می‌شد. در گذشته گوشت ماهی در این کشور تنها از طریق دریا تامین می‌شد، اما امروز قسمت زیاد ان از این فارم‌ها بدست می‌آیند.

خلیل فروغ مدیر پرورش ماهی این وزارت می‌گوید که برای تشویق چنین مراکزی، سالانه بیش از ۴۰۰ هزار جوجه ماهی را به گونه رایگان به مراکز پرورش ماهی که اکثراً در کابل، ننگرهار، کنر، لغمان، نیمروز و هلمند فعالیت دارند، کمک می‌کند.

در کابل دو نوع ماهی را در فارم‌ها پرورش می‌دهند؛ ماهی آب سرد و ماهی آب گرم.

احمد ضیا از پانزده سال بدینسو مسئولیت انتقال جوجه ماهیان به ولایات را در وزارت زراعت به عهده دارد و به گفته او، درآمد ماهی پروری چند برابر درآمد زمین زراعتی است.

احمد ضیا می‌گوید: “ما با کشاورزان نشستیم و محاسبه کردیم. از یک جریب زمین زراعتی سالانه ۵۰۰۰ افغانی درآمد بدست می‌آید، اما اگر یک جریب زمین فارم یا پرورشگاه ماهی ساخته شود، سالانه ۸۰۰۰۰ هزار افغانی بدست می‌آید، یعنی ۱۶ برابر زمین کشت شده.”

وزارت زراعت افغانستان می‌گوید که به منظور فراهم کردن بخش بیشتری از گوشت مصرفی ماهی، تصمیم دارد به زودی مراکز بزرگ تکثیر و پرورش ماهی را در نقاط مختلف ایجاد کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*