English | دری

Breaking News

ایجاد بزرگترین فابریکه ذوب آهن در کابل

ایجاد بزرگترین فابریکه ذوب آهن در کابل

افغانستان کشوری است که بیشترین معادن اهن را در خود دارد، اما نبود راهکار های مناسب سبب شده تا این کشور نیاز های خود را در بخش آهن از بیرون وارد کند. و اتاق تجارت افغانستان امیدوار است تا حکومت وحدت ملی تلاش های بیشتر را در جذب سرمایه گذاری کند.

خوشبختانه یکی از سرمایه گذاران کشور فابریکه ذوب آهن به ارزش 120 ملیون دالر را در کابل ایجاد می کند که زمینه کار را تا شش ماه آینده برای یک هزار تن مساعد خواهد کرد.

خان محمد وردک یکتن از سرمایه گذارن میگوید:”این فابریکه در روز سه صد تن آهن را ذوب می کند، ما در بخش تولیدی تمرکز زیاد خواهیم کرد، این فابریکه با نشان خان در منطقه بی مانند است.”

عبدالستار مراد، وزیر اقتصاد گفت: “ما از این سرمایه گذاری استقبال می کنیم، حکومت وحدت ملی حاضر است تا برای سرمایه گذاران شرایط مساعد کند.”

عمر زاخیلوال، مشاور امور اقتصادی رییس جمهور میگوید: “در چند سال گذشته پول ها از کشور بیرون میشد اکنون این کار امیدواری را ایجاد خواهد کرد به ویژه در زمینه رفع بیکاری.”

خان جان الکوزی، معاون اتاق تجارت گفت: “چشم همه به دولت است، تا وعده های را که داده است عمل کند به ویژه در بخش خصوصی.”

قابل ذکر است که، به اساس آمار ها در حال حاضر 13 فابریکه ذوب اهن در کشور فعال است، که روزانه حدود شش صد تن آهن ذوب می کنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*