English | دری

Breaking News

ایجاد اتاق تجارت و صنایع ویژه زنان

ایجاد اتاق تجارت و صنایع ویژه زنان

رییس جمهور غنی در مراسم تجلیل از روز جهانی زن در کابل گفت که برای توانمندی زنان کشور، اتاق تجارت و صنایع ویژه زنان در موازی با اتاق های تجارت و صنایع کشور ایجاد می شود.

رییس جمهور گفت: “جایگاه زنان در بخش تولیدات مشخص نیست، تشکیل اتاق تجارت زنان یک گام مواثر و ضرورت است؛ نقش زنان باید در تولید و مصرف کالا مشخص باشد و کمیسیون تدارکات موظف است که پس از این در قراردادها به تولیدات زنان ارجحیت دهد”.

رییس جمهور غنی یاد آور شد، به آنچه که از حقوق زنان در قانون اساسی تعریف شده نرسیده ایم اما افزود، دولت موظف است از تبعیض علیه زنان جلوگیری کند و برای رسدیگی به قضایای خشونت علیه زنان، دیوان خاص تشکیل شده و دادستانی کل هم در این راستا یک معاونیت خاص دارد و آمریت های ویژه دادستانی در حدود ۲۰ ولایت تشکیل شده و در سایر ولایات نیز تشکیل خواهند شد.

به گفته وی، لازمه افزایش نقش زنان در جامعه ایجاد فضای امن است تا با لوایح و عرف شرایط مصوون گردد؛ زنان در جوامع بیمار به چشم هرزه دیده می شوند؛ اما فضای زن ستیزی در ادارات دولتی مورد قبول ما نیست و نخواهد بود.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور نیز در همین مراسم گفت که تشکیل اتاقهای تجارت برای زنان بسیار مفید است؛ وعده توانمند سازی زنان را سپرده بودیم و به آن عمل خواهیم کرد.

رییس اجرایه افزود، زنان کشور با امکانات کم ابتکاراتی اقتصادی خوبی را از خود نشان می دهند و امیدواری موفقیت زنان در راستای توانمندی اقتصادی زیاد است.

قابل یاد آوریست که از هشتم مارچ به عنوان روز همبستگی زنان در مبارزه با تبعیض و خشونت و دست یابی به حقوق برابر در سراسر جهان بزرگداشت می شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*