English | دری

اکادمی اسکار نام پر افتخار ترین بازیگر های سینما را منتشر نمود

اکادمی اسکار نام پر افتخار ترین بازیگر های سینما را منتشر نمود

اکادمی جوایز اسکار نام پر افتخار ترین های این جایزه را اعلام نمود، به گزارش از هالیوود ریپورتر اسامی بازیگران که در ذیل آمده است از جمله پر افتخارترین ها از نظر اکادمی اسکار میباشند.

اکادمی اسکار تا اکنون 87 دوره یی جوایزش را برگزار نموده است که در این مدت خیلی ها جوایز این اکادمی را بدست آورده اند اما تعداد از بازیگران مرد در این مدت شانس زیادی برای نامزدی دریافت نموده است.

داستین هافمن: هفت بار نامزد اسکار شده و دو بار آن را برده است. او برای “کرامر علیه کرامر” در سال 1980 و “رین من” در سال 1989 اسکار را برد.

رابرت دنیرو: او نیز هفت بار نامزد اسکار شده و دو اسکار برده است. بهترین بازیگر نقش مکمل برای “پدرخوانده: قسمت دوم” در سال 1975 و “گاو خشمگین” در سال 1981.

پیتر اوتول: بازیگر افسانه ‌ای بریتانیایی هشت بار نامزد گیرنده اسکار شد، اما هرگز آن را کسب نکرد. اسکاری ‌ها سرانجام در سال 2003 یک اسکار برای یک عمر دستاورد هنری به او اهدا کردند.

آل پاچینو: پاچینو هشت مرتبه نامزد شده و تنها یک بار برنده اسکارشد. او اسکار بهترین نقش اول را برای بازی در “بوی خوش زن” در سال 1993 برنده شد.

جک لمون: لمون هم هشت بار نامزدی اسکار را گرفت. و دو اسکار به خانه برده است. یکی اسکار بازیگر نقش مکمل برای “آقای رابرتس” در سال 1956 و دیگری برای بازیگر نقش اول در فیلم “نجات ببر” در سال 1974.

مارلون براندو: براندو هم هشت بار نامزد کسب اسکار شد و دوبار آن را برای بهترین بازیگر نقش اول دریافت کرد. یکی برای “در بارانداز” در سال 1955 و دیگری برای “پدر خوانده” در سال 1973.

اسپنسر تریسی: این بازیگر فیلم‌های کلاسیک 9 بار نامزد کسب اسکار شد و دو بار آن را به عنوان بازیگر نقش اول دریافت کرد. یک بار برای “کاپیتان باجرات” در سال 1938 و بار دیگر “شهر پسرها” در سال 1939.

پل نیومن: او نیز 9 بار نامزد اسکار شد و یک اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول دریافت کرد که برای فیلم “رنگ پول” در سال 1986 بود.

لارنس اولیویه: یکی از تاثیرگذارترین بازیگران سینما در طول تاریخ لارنس اولیویه بریتانیایی است که با 10 بار نامزدی دومین مرد پرافتخار تاریخ اسکار محسوب می شود. او یک بار اسکار را برای “هملت” در سال 1948 دریافت کرد. او برای همین فیلم نامزد کارگردانی اسکار هم شده بود.

جک نیکلسون: این بازیگر با کارنامه ‌ای که ترکیبی از بازی‌ های کلاسیک و نوآورانه در طول 6 دهه فعالیت هنری است، نباید تعجب کرد که شوالیه اسکار باشد. او 12 بار نامزد دریافت اسکار شده و سه بار اسکار را به خانه برده است. اسکار بهترین بازیگر مرد در سال 1975 برای “پرواز بر فراز آشیانه فاخته”، بهترین بازیگر نقش مکمل در سال 1983 برای “شرایط مهرورزی” و اسکار بهترین بازیگر مرد برای “بهترین شکل ممکن” ‌در سال 1997.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
Oscarاسکارجایزه اسکار

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*