English | دری

اولین پرواز از میدان هوایی نو ایجاد ولایت غزنی به موفقیت انجامید

اولین پرواز از میدان هوایی نو ایجاد ولایت غزنی به موفقیت انجامید

tazaبا پرواز اولین هواپیما از میدان هوایی ولایت غزنی این میدان هوایی به شکل رسمی گشایش یافت و از آن بهره برداری میشود.

این میدان هوایی امروز در خضور داشت بزرگان دولتی، اعضای شورای ملی افغاستان، والی؛ بزرگان ولایت غزنی مسوولین وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی گشایش و مورد استفاده قرار گرفت.

موسی خان اکبر زاده والی غزنی به رسانه ها گفت: اکنون خط پرواز و دیوار احاطوی میدان هوایی غزنی تکمیل شده، کار بالای بخش های دیگر این میدان هوایی جریان دارد و به زودی تکمیل خواهد شد.

وی علاوه کرد پروژه ساخت میدان هوایی غزنی دو میلیون و ششصد هزار دالر امریکایی هزینه برداشته که در چهار چوپ پروژه های سال 2013 میلادی کار این برنامه پیشرفت نموده است، که تکمیل شدن کار این میدان هوایی برای مردم غزنی و ولایات همجوار این ولایت با ارزش بوده و نیازمندان به آسانی سفر های داخلی و خارجی خود را از این فرود گاه سامان داده میتوانند.

آقای اکبر زاده از وزارت ترانسپورت و هوانودری ملکی میخواهد جهت تکمیل نمودن سایر بخش های این میدان هوایی به ویژه اسفالت خطوط پرواز توجه جدی و اقدام عملی نماید.

قابل ذکر است که پس از این در هفته دو پرواز از کابل به صوب غزنی و بر عکس آن از این میدان هوایی انجام خواهد شد.

در این حال معین پالیسی وزارت ترانسپورت و هوا نوردی بهره برداری از این میدان هوایی را درمعرفی غزنی به عنوان مرکز تمدن اسلامی بسیار مهم عنوان می نماید

آقای جاهدعظیمی رییس شرکت هوایی افق شرق میگوید آنان پرواز های شان را در ولایت غزنی ادامه خواهد داد به شرطیکه چالشی سد راه پرواز های این شرکت هوایی نگردد. در عین حال مسوولین امنیتی ولایت غزنی تعهد مسپارد که امنیت پرواز ها از این میدان هوایی را بخوبی تأمین می نمایند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*