English | دری

Breaking News

اهدای 106 عراده وسایط راه سازی توسط دولت جاپان به وزارت فواید عامه

اهدای 106 عراده وسایط راه سازی توسط دولت جاپان به وزارت فواید عامه

106 عراده ماشینری چهارشنبه 10 سرطان از طرف سفیر دولت جاپان به محمود بلیغ وزیر فوایدعامه با حضورداشت هیئت رهبری این وزارت در زون مرکز کابل تسلیم داده شد.
وزیر فوایدعامه در مراسم تحویل دهی این وسایط گفت: دولت و مردم جاپان یکی از نزدیک ترین دوستان افغانستان در سالهای اخیر بوده و بیشتر از هر کشور دیگری در زمینه بازسازی افغانستان سرمایه گذاری کرده است. دولت جاپان با دایر کردن کنفرانس توکیو برای افغانستان بانی فراهم کردن بخش عمده ای از کمک های مالی جهانی به کشور بوده است و امروز نیز با اهدای وسایط مورد نیاز وزارت در بخش حفظ و مراقبت سرکها به ارزش مجموعی 32 میلیون دلار بخش بزرگی از نیازهای وزارت فواید عامه را مرتفع کرده است.
درادامه هیروشی تکاشی سفیرجاپان به نماینده گی از حکومت و مردم جاپان پیام تبریکی خود را به مناسبت تسلیم دهی 106 عراده وسایط مختلف النوع به وزارت فواید عامه ابراز داشت.
این وسایط بخاطر حفظ و مراقبت سرکها در 17 ولایت کشور مورد استفاده قرار می گیرد و وجود آنها در تسهیل دسترسی مردم به امکانات مورد نیاز و سهولت های زندگی حیاتی و چشمگیر خواهد بود.
احمد شاه وحید معین حفظ و مراقبت وزارت فواید عامه در این مراسم ضمن اشاره به مشکلات موجود در قسمت وسایط سرکسازی اظهار امیدواری کرد که از این وسایط به صورت مفید و موثر در بخش حفظ و مراقبت سرکها و بازسازی ساختمان سرکها استفاده خواهد شد. همچنین وجود این وسایط در رفع مشکلات نقاط آسیب پذیر و حالات اضطرار خدمات رسانی به موقع را فراهم خواهد نمود.
این مراسم با تحویل دهی کلیدهای وسایط توسط سفیر دولت جاپان به وزیر فواید عامه خاتمه یافت.
گفتنی است تعداد 35 عراده دیگر از این وسایط تحت پروسه تدارکاتی برای خرید و انتقال به کشور قرار دارد و به زودی تحویل وزارت فواید عامه خواهد شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*