English | دری

Breaking News

اهداء باغچه های خانگی برای ۳۴۰۰ زن در شمال شرق کشور

اهداء باغچه های خانگی برای ۳۴۰۰ زن در شمال شرق کشور

پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت افغانستان(NHLP) به تازگی ۳۴۰۰ زن را در ولایات های تخار، بدخشان، بغلان و قندوز زیر پوشش خود قرار داده است.

بخش باغچه های خانگی پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت یکی از بخش های مهم این پروژه به حساب می آید که در قسمت بلند بردن اقتصاد خانواده ها، تغذیه سالم در خانواده ها و زمینه های کاریابی برای زنان فعالیت می نماید.

انجنیر غلام ملاخیل هماهنگ کننده پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت گفت: “این زنان توسط ده ها تن از دهقانان پیش قدم که آموزش های کشت و تربیت سبزی کاری را از قبل فرا گرفته اند، آموزش داده شده و راه کشت و پرورش آن نیز برای شان رهنمایی می گردد.و برای ۱۴۰ دهقان پیش قدم نیز وسایل کشت و پرورش سبزی کاری از سوی پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت توزیع شد.”

وی افزود: ۵۸ زن در ولایت بغلان یازده دهقان پیش قدم در ولایت بدخشان، ۳۴ دهقان پیش قدم در ولایت قندوز و ۳۷ دهقان پیش قدم در ولایت تخار از جمله ۱۴۰ دهقان پیش قدم از سوی این پروژه استخدام است.

وسایل لازم در بخش کشت و پرورش سبزی جات عبارت اند از: کراچی دستی ، دوا پاش ، آب پاش ، لباس مخصوص ، ترازو،متر، بیل ، کتمن ، بیلچه ، رجه ، دستکش ،سبد وشاخی می باشندکه در پهلوی آنها از سوی مدیران این پروژه در فصل کشت سبزی جات، تخم ۱۶ نوع سبزی را نیز برای خانم های شامل پروژه نیز توزیع می نماید.

بخش ایجاد باغچه های خانگی پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت از سال ۲۰۱۳ به این طرف فعالیت های خود را در زون شمال شرق آغاز کرده است، تا کنون برای حدود هفت هزار زن زمینه های کاریابی را از طریق کشت سبزی جات فراهم کره است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*