English | دری

انجینران و کارمندان فنی در کندز، مهارت های مراقبت از جاده را فراگرفتند

انجینران و کارمندان فنی در کندز، مهارت های مراقبت از جاده را فراگرفتند

10 تن از انجینران پروژه های ساختمانی و 13 نفر از کارمندان فنی ریاست های مختلف در ولایت کندز، یک دوره آموزشی با موضوع مراقبت از جاده و شبکه انتقال آب را با کامیابی به پایان رساندند. هدف از برپایی این دوره، بالا بردن مهارت های کارمندان فنی ریاست های ولایتی کندز در زمینه برنامه ریزی و مدیریت فعالیت های ترمیمی و مراقبتی برای زیرساخت های جاده ای بود، تا مردم با مشکلات کمتری از این ناحیه مواجه شوند. کارمندان ریاست فواید عامه، ریاست احیا و انکشاف دهات، و نیز شاروالی کندز در این دوره آموزشی شرکت داشتند. 141002_PR_RCDF_Road Maintenance Training in Kunduz

همچنین سرفصل های ذیل در این برنامه که ریاست احیا و انکشاف دهات میزبان آن بود، به بحث گرفته شدند: مراقبت روزمره، فعالیت های اضطراری، بررسی دوره ای، بازسازی، نظارت و مدیریت کارمندان برای اقدامات فوق،‌ و در نهایت ارتقا و نوسازی جاده های اعمار شده. با استفاده از دانش و مهارت هایی که ایشان کسب کردند، انجینران در ولایت کندز اکنون قادر خواهند بود تا از زیرساخت های جاده ای که اساس حمل و نقل را تشکیل می دهند، به خوبی نگهداری کنند و آنها را مدیریت نمایند.

شرکای افغانی، حمایت های فنی ضروری را از سوی صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) دریافت کردند. این صندوق توسط Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH به عنوان بخشی از استراتژی «همکاری توسعه ای آلمان با افغانستان»، اجرا و به وسیله وزارت همکاری و توسعه اقتصادی (BMZ) دولت فدرال آلمان، تمویل می شود.

صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، حمایت هایی را به منظور توسعه اقتصادی، در شش ولایت شمالی افغانستان، در دو سطح ولایت و ولسوالی فراهم می نماید. در عین حال، این صندوق، برای کارمندان دولتی غیرنظامی، برنامه های آموزشی را نیز ارائه می دهد. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، از طریق فعالیت های گسترده خویش، می کوشد تا سهم گیری افغان ها در روند پیشرفت و ترقی را افزایش دهد، نهادهای بومی را در سطح محلی تقویت کند، و شفافیت و همه شمولی را ترویج نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*