English | دری

Breaking News

امضای پروتوکول تطبیق فعالیت های عملیاتی 12 مرکز پروسس و بسته بندی محصولات زراعتی

امضای پروتوکول تطبیق فعالیت های عملیاتی 12 مرکز پروسس و بسته بندی محصولات زراعتی

اسد الله ضمیر وزیر زراعت، آبیاری و مالداری پروتوکول مدیریت عملیاتی 12 مرکز پروسس وبسته بندی محصولات زراعتی که در ولایت های ننگرهار، کابل ، پکتیا، کندز و بلخ موقعیت دارند، را با شرکت خصوصی ( اگرو اندست) که یک شرکت داخلی است امضا نمود.

این مراکز مطابق به معیار ها و ستندر های پذیرفته شده اعمار می گردد که هرمرکز ظرفیت تخمینی پروسس 7 متریک تن میوه را در یک روز دارد که شامل بخش های شستشو، خشک نمودن، درجه بندی و بسته بندی محصولات می باشد.

به اساس این پروتوکول، شرکت موصوف موظف است تا د ر بخش های ایجاد زمینه های فروش محصولات باغداری درداخل وخارج کشور فعالیت نماید و به دهقانانی که در اطراف این مراکز کار وفعالیت می کنند حق اولیت در قسمت پروسس محصولات باغداری شان مساعد می شود .

همچنان، خریداری محصولات از باغدارن به قیمت مناسب، عرضه نمودن دوباره آن به بازار به قیمت مناسب، جمع آوری محصولات ،شستشو، درجه بندی ،خشک نمودن بسته بندی و بازاریابی برای محصولات درمارکیت های داخلی و خارجی، حفاظت از تاسیسات سپرده شده، از جمله مکلفیت های دیگر این شرکت است .

قابل یاد آوریست، پیش از این وزارت زراعت قادر گردیده 19 مرکز پروسس و بسته بندی محصولات باغداری را در هفت زون کشور ایجاد نماید که از جمله مدیریت تطبیق پلان های عملیاتی و کار گیری از 7 مرکز به کوپراتیف های باغداری در ولایت های کندهار، هرات و بلخ سپرده شده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*