English | دری

Breaking News

امضای موافقت نامه همکاری پروژه راه ابریشم میان افغانستان و چین

امضای موافقت نامه همکاری پروژه راه ابریشم میان افغانستان و چین

یاو جینگ سفیر جمهوری خلق چین مقیم کابل دیروز در دیدار با صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه کشور  گفت که کشورش انتظار دارد تا مسوده موافقت‌نامه همکاری دو کشور در پروژه راه ابریشم نهایی شود.

سفیر چین در کابل ابراز امیدواری نمود که مسوده موافقتنامه همکاری دو کشور در پروژه راه ابریشم از جانب افغانستان به زودی نهایی و با جانب چین شریک ساخته شود؛ تا از جانب آن کشور نیز نهایی گردد و در جریان این سفر رسمی به امضاء رسد.

وی همچنان دعوتنامه نشست وزرای امور خارجه کنفرانس سیکا را که در اواخر ماه اپریل سال روان میلادی در بیجنگ برگزار می گردد، به وزیر امور خارجه تقدیم نموده و از وی خواست که در این نشست اشتراک کند.

صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه کشور  گفته است که کار روی مسوده موافقتنامه همکاری دو کشور در پروژه راه ابریشم با وزارت های سکتوری مربوطه جریان دارد و مسوده متذکره به زودی نهایی و با جانب چین شریک ساخته خواهد شد.

وزیر امور خارجه همچنان اطمینان داد که هیئت جمهوری اسلامی افغانستان در نشست وزرای امور خارجه کنفرانس سیکا به سطح عالی رتبه اشتراک خواهد کرد.

پروژه «راه ابریشم» از ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان می‌گذرد و با عبور از دره واخان، افغانستان را به چین وصل خواهد کرد.

توجه به اهمیت ترانزیتی افغانستان در منطقه و استفاده از آن برای بهبود وضعیت اقتصادی این کشور است و احداث این جاده یکی از مواردی است که دو کشور در سفر محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به چین، روی آن توافق کردند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*