English | دری

Breaking News

امضای قرارداد کار عملیاتی ۲۹ بند در افغانستان

امضای قرارداد کار عملیاتی ۲۹ بند در افغانستان

عبدالبصیر عظیمی، سخنگوی وزارت انرژی و آب می گوید که کار عملیاتی ۲۹ بند تکمیل شده و تا 2 ماه دیگر قراردادهای آنها امضاء می‌شود.

سخنگوی وزارت انرژی و آب گفت: وزارت انرژی و آب افغانستان کار تدارکاتی تقریباً 29 بند را تکمیل کرده و به زودی قراردادهای آنها به امضاء می‌رسد.

وی افزود: در سال جاری دولت افغانستان کار تدارکاتی 29 بند را آغاز کرده است، که از جمله این 29 سد، در واقع 21 بند به شکل بسیار فوق‌العاده توسط شخص رئیس جمهور افغانستان پیگیری و با دستور وی تأمین منابع مالی‌اش توسط وزارت مالیه افغانستان صورت گرفت.

عظیمی می گوید: ظرفیت بند های ساخته شده کم است، اما وزارت انرژی و آب افغانستان نقشه‌هایی را دارد که با عملی کردن آنها، افغانستان را تا 5 سال آینده در بخش انرژی برق به خود کفایی می‌رساند.

سخنگوی وزارت انرژی و آب افغانستان با اشاره به راه‌اندازی بند سلما، گفت: هر چند سدهای ایجاد شده ظرفیت تولید تنها 100 مگاوات برق را دارند، اما این می‌تواند آغاز خوبی برای استفاده از منابع طبیعی باشد.

گفته می شود، در حال حاضر1400 مگاوات برق در افغانستان استفاده می‌شود که بیشتر آن وارداتی است، اما این برق حتی نیمی از نیازمندی‌های افغانستان در بخش برق را نیز تکمیل نمی‌کند.

قابل ذکر است، بر اساس آمار وزارت انرژی و آب، افغانستان ظرفیت تولید 310 هزار مگاوات برق را دارد، اما در حال حاضر بیشتر برق مورد استفاده در افغانستان، از کشورهای همسایه وارد می‌شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*