English | دری

Breaking News

امضای قرارداد چهار پروژه بزرگ شبکه‌های آبرسانی برای چهار ولایت کشور

امضای قرارداد چهار پروژه بزرگ شبکه‌های آبرسانی برای چهار ولایت کشور

قرارداد چهار پروژه بزرگ شبکه‌های آبرسانی به ارزش بیش از 700 میلیون افغانی، برای ولایات کابل، فاریاب، لوگر و پکتیا، بین شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون و شرکت‌های ساختمانی راسخ و صفت به امضا رسید.

سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن گفت: در سفری که به تمام ولایات داشتیم و مشکلات مردم را از نزدیک بررسی و مطالعه کردیم، یکی از نیازمندی‌های مهم، دسترسی مردم به آب آشامیدنی در تمامی نقاط کشور، می‌باشد و ما برای رفع این نیازمندی‌ها گام‌های عملی را برداشته و سعی می‌کنیم تا در زودترین فرصت ممکن، مشکلات مردم را از این ناحیه حل کنیم.

حمیدالله یلانی رییس شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون گفت که آن ریاست مطالعات و ارزیابی در سطح کشور انجام داده و نظر به نیازمندی‌های مردم برنامه‌های جامع آبرسانی را روی دست گرفته که تا ختم سال روان این برنامه‌ها عملی خواهد شد.

وی افزود که پروژه آبرسانی در ساحه شاه‌شهید کابل، به ارزش بیشتر از 121 میلیون افغانی، می‌باشد که به مدت 12 ماه تکمیل و نیازمندی 3000 خانواده را از لحاظ اب آشامیدنی رفع می‌کند. پروژه آبرسانی شهر میمنه ولایت فاریاب به هزینه بیشتر از 249 میلیون افغانی، بوده که از سوی شرکت ساختمانی راسخ به مدت 18 ماه تکمیل و نیازمندی 7800 خانواده را رفع می‌کند.

هم‌چنان، پروژه آبرسانی فاز دوم شهر پل‌علم در ولایت لوگر، به قیمت بیشتر از 82 میلیون افغانی، با شرکت ساختمانی صفت قرارداد شده که به مدت 18 ماه تکمیل و به تعداد 3000 خانواده از آن مستفید خواهد شد و پروژه آبرسانی شهر گردیز ولایت پکتیا با شرکت ساختمانی راسخ، به ارزش بیشتر از 206 میلیون افغانی، قرارداد شده که به مدت 20 ماه تکمیل و نیازمندی 4500 خانواده را از لحاظ آب آشامیدنی رفع می‌سازد.

در مراسمی امضای قرارداد ها، سیدسعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن، شماری از نمایندگان مردم در شورای ملی و رؤسای وزارت شهرسازی و مسکن حضور داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*