English | دری

Breaking News

امضای قرارداد پروژه جدید ماین پاکی در ولسوالی سروبی ولایت کابل

امضای قرارداد پروژه جدید ماین پاکی در ولسوالی سروبی ولایت کابل

قرارداد پروژه جدید ماین پاکی در ولسوالی سروبی ولایت کابل، امروز میان هیروشی تاکاهاشی، سفیر جاپان در افغانستان و عارف الله عظیمی، رئیس موسسه “بازسازی و تحفظ انرژی برای افغانستان” طی مراسمی در سفارت جاپان مقیم افغانستان به امضا رسید.

این پروژه به ارزش 538,009 دالر امریکایی به کمک مالی جاپان از طریق مساعدت های برنامه GAGP این  پروژه در ولسوالی سروبی ولایات کابل اجرا خواهد گردید که حدود 538,043 متر مربع زمین از وجود ماین و مواد منفجر ناشده پاک خواهد شد .

ساحات مذکور به سبب موجودیت ماین ها و مهمات منفجر ناشده متروکه جنگ از چندین دهه برای مردم محل غیر قابل دسترس و استفاده بوده است که بعد از پاکسازی ماین ها مورد استفاده اهالی قرار گرفته  که این خود در امر فقر زدایی که دامنگیر تعداد کثیر از مردم کشور است ، نقش عمده را بازی می نماید .

هیروشی تاکاهاشی، سفیر جاپان در افغانستان گفت: “این پروژه ها زندگی اکثر انسانها را نجات خواهد داد و مردم را قادر خواهد ساخت تا به شکل آزادانه گشت و گذار نمایند و این امکان را میسر خواهد ساخت تا از زمین ها در فعالیت  تولیدی استفاده نمایند”.

سفیر جاپان افزود که ماین پاکی عامل اساسی برای توسعه کشور به ویژه برای پروژه های زیربنایی، ساختمانی و زراعت  جهت بهبود وضعیت اقتصادی افغانستان می باشد .

قابل ذکر است، جاپان افزود بر همکاری در عرصه پاکسازی ماین ها، در زمینه های مختلف از جمله امنیت، آموزش، صحت، فرهنگ، مساعدت های بشری، زراعت، زیربناها و ارتقای ظرفیت نیز همکاری های زیادی انجام داده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*