English | دری

Breaking News

امضای قرارداد تولید ۵۰ میگاوات برق از منابع گاز

امضای قرارداد تولید ۵۰ میگاوات برق از منابع گاز

وزارت انرژی و آب کشور امروز پنجشنبه، ۱میزان قرارداد تولید ۵۰ میگاوات برق از گاز مزار را با شرکت خصوصی غضنفر گروپ امضا می کند که از طریق آن با استفاده از منابع طبیعی افغانستان، در حوزه گازی شبرغان انرژی برق موثر و قابل پرداخت را تولید خواهد کرد.

پروژه برق مستقل مزار (IPP)یک پروژه ۵۰ میگاواتی تولید برق توسط گاز طبیعی می باشد که نخستین پروژه برق در افغانستان خواهد بود که کاملا توسط سکتور خصوصی تمویل، طرح، ایجاد و فعال ساخته می شود.

این پروژه زمینه را برای سرمایه گذاری خصوصی بیشتر در سکتور برق در افغانستان فراهم خواهد ساخت و در دراز مدت برای افزایش تولید برق داخلی و تامین منبع انرژی دوامدار در کشور حیاتی و ضروری خواهد بود.

به نقل از زرنج، قرار است این پروژه نیازمندی برق نزدیک به یک میلیون شهروند کشور به شمول مشترکین رهایشی، صنعتی و تجارتی را مرفوع ساخته و سالانه نزدیک به ۳۴۵ گیگا وات ساعت برق را تولید کند که تقریبا برابر با ۳۴ درصد تولید فعلی برق داخلی افغانستان می باشد.

قابل ذکر است، پروژه برق مستقل مزار توسط غضنفر گروپ در همکاری با گروه بانک جهانی طرح شده است که در جریان ساخت و ساز و اعمار فرصت کار برای حدود ۱۵۰تن و در جریان فعالیت برای ۵۰ تن فراهم خواهد ساخت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*