English | دری

Breaking News

امضای قرارداد ایجاد کشمش خانه، سبزخانه و چهار مرکز پروسس ميوه و سبزى و ٤٢٦ جريب باغ انگور به سيستم عصرى

امضای قرارداد ایجاد کشمش خانه، سبزخانه و چهار مرکز پروسس ميوه و سبزى و ٤٢٦ جريب باغ انگور به سيستم عصرى

قرار داد ایجاد ٤٩ کشمش خانه، ١٣سبزخانه، چهار مرکز پروسس ميوه و سبزى و ٤٢٦ جريب باغ انگور به سيستم عصرى در کابل، پروان و کاپيسا، امروز میان اسدالله ضمیر وزیر زراعت، آبیاری و مالداری و نمايندگان شوراهای محلی به امضا رسید.

اسدالله ضمير وزیر زراعت، آبیاری و مالداری گفت، اين پروژه ها به هزينۀ ٨٩ ميليون افغانى که ٦٠ درصد از سوى وزارت زراعت، از کمک آژانس همکارى هاى انکشافى فرانسه و متباقى از سوى دهاقين پرداخت مى شود، در ولسوالى هاى پغمان، ده سبز و ميربچه کوت کابل، محمود راقى مرکز کاپيسا، چاريکار مرکز ولايت پروان و ولسوالى هاى بگرام، جبل سراج و سيدخيل پروان در يک سال عملى می‌شود.

ژوسلن انديو، رييس آژانس همکارى هاى انکشافى فرانسه گفت کشورش متعهد است که همکارى هاى خود را در راستاى رشد زراعت، مالدارى و کوپراتيف ها در افغانستان گسترش دهد.

وی افزود که محصولات زراعتى افغانستان، از شهرت خوب برخوردار است و بايد به بلند بردن کيفيت و بسته بندى آن توجه جدى شود.

عرفان الله عرفان ،نماينده مردم کابل در ولسى جرگه با اشاره به این که برخى پروژه هاى زراعتى آغاز می شد؛ اما ناتکميل مى ماند، گفت که وزارت زراعت پروژه هاى مهم را روى دست گرفته است و باید از تطبيق اين پروژه ها نظارت جدى داشته باشند تا مانند برخى پروژه هاى زراعتى ناتکميل نمانند.

بر اساس گزارش از پژواک، با بهره برداری از این پروژه ها، حدود ٣٣٠٠ تن بشمول ٦٠٠ زن به طور مستقیم و هزاران تن دیگر به طور غیر مستقیم مستفید خواهند شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*