English | دری

Breaking News

امضای قرارداد انتقال انرژی برق از غزنی الی کندهار

امضای قرارداد انتقال انرژی برق از غزنی الی کندهار

قرارداد انتقال انرژی برق از غزنی الی کندهار میان قدرت‌الله دلاوری رئیس عمومی اجرائیوی دافغانستان برشنا شرکت و سبرا منیام بونالا مسئول کمپنی هندی (KEC) در افغانستان، در حضورداشت محمداشرف غنی رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان به امضا رسید.

قدرت‌الله دلاوری رئیس عمومی اجرائیوی دافغانستان برشنا شرکت گفت: دافغانستان برشنا شرکت طی هفته گذشته قرارداد سب ستیشن سروبی را که ارزش آن ۳،۶ میلیون دالر است با کمپنی ترکی (A.K.A.Y) عقد نمود که می تواند به بیشتر از ۲۰ هزار مشترک در مناطق ولسوالی سروبی-دولت زی، شیرخان کڅ، گوگامنده، اوزبین و شماری از خانواده‌های نزدیک سب ستیشن متذکره تسهیل برق نماید که این سب ستیشن تا ۱۵ ماه آینده به بهره برداری سپرده خواهد شد.

رئیس عمومی برشنا شرکت افزود: قرارداد مهم دیگری که برق آفتابی می باشد، به ظرفیت ده میگاوات با کمپنی داینستی عقد گردید که گام بهتر و موثر برای اهداف ملی خودکفایی پنداشته می‌شود و بعد از پروژه بامیان این بزرگترین پروژۀ برق آفتابی در افغانستان است که قرارداد آن به امضا رسید.

وی اظهار داشت، که امروز نیز شاهد امضای یکی از قراردادهای بزرگ برق رسانی در کشور هستیم. وی افزود: این پروژه انتقال لین انرژی برق به ظرفیت ۲۲۰ کیلوولت می‌باشد و یک شاخه ای از برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان بوده که از غزنی الی کندهار به ارزش ۱۱۳ میلیون دالر امتداد می‌یابد.

او افزود که پروژه انتقال لین۲۲۰ کیلوولت غزنی الی کندهار تقریباْ ۳۵۰ کیلومتر را در بر می‌گیرد که از کمک‌های مالی اداره انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا تمویل می‌شود و این پروژه با ایجاد پنج سب ستیشن از غزنی الی شرق کندهار که به طور جداگانه قراراداد خواهد شد، تکمیل می‌گردد.

پنکج کمار تندن رئیس کمپنی هندی (KEC)  ضمن ابراز خرسندی بخاطر امضای این قرارداد، گفت که کمپنی  (KEC)  از یک دهه بدینسو در افغانستان فعالیت دارد و این مسئولیت بزرگ را که امروز به عهده گرفت، به موفقیت به پایه اکمال خواهد رساند.

قابل یاد آوریست، در مراسم امضای قرارداد پروژۀ مذکور که عصر دیروز در ارگ انجام شد و در آن شماری از مقامات عالی رتبۀ دولتی و اعضای شورای ملی و سفیر هند مقیم افغانستان حضور داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*