English | دری

Breaking News

امضای سند کمک مالی پروژه ترانس–هندوکش با بانک جهانی

امضای سند کمک مالی پروژه ترانس–هندوکش با بانک جهانی

سند کمک مالی بلاعوض 250 میلیون دالری بانک جهانی با بت پروژه ترانس–هندوکش بین وزیر مالیه و رئیس بانک جهانی با حضور اکلیل حکیمی وزیر مالیه، انجنیر محمود بلیغ وزیر فواید عامه و باب سام رئیس بانک جهانی در به امضاء رسید.

کمک 250 میلیون دالری بانک جهانی به دو پروژه مهم و استراتژیک اعمار شاهراه دوشی– بامیان به طول بیش از 152 کیلومتر و ترمیم اساسی مسیر و شاهراه سالنک به طول بیش از 86 کیلومتر اختصاص خواهد شد و با استفاده ازاین بسته مالی این دومسیر اساسی به صورت اساسی و استاندرد اعمار و ترمیم خواهد گردید.

سرکهایی که با استفاده از این بسته مالی 250 میلیون دالری ساخته خواهندشد علاوه بر اینکه در ارتباطات داخلی نقش اساسی دارند، در ترانزیت کالا و همکاریهای اقتصادی منطقه ئی نیز سهم به سزائی خواهند داشت، سبب بهبود و افزایش ترانزیت کالا از طریق افغانستان به کشورهای همسایه خواهد گردید.

با تکمیل پروژه ترانس–هندوکش، سرک ها و مسیرهای فعلی به سرک های مطمئن، مصؤن و فعال در تمام فصول سال تبدیل گردیده و ترانسپورت مسافرین و اموال درطول سلسله کوههای هندوکش درتمام سال بصورت روان و بدون سکتگی انجام شود.

قبل ذکر است که، بسته کمک مالی 250 میلیون دالری بانک جهانی از سال 2016 الی سال 2019 و توسط وزارت فواید عامه در پروژه ترانس–هندوکش به مصرف خواهد رسید و ازطریق این پروژه سالانه برای تعداد زیادی از هموطنان مازمینه اشتغال فراهم خواهد گردید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*