English | دری

امضای توافق نامه میان وزارت امور زنان و ادارۀ انکشاف شهر جدید کابل

امضای توافق نامه میان وزارت امور زنان و ادارۀ انکشاف شهر جدید کابل

T (2)dafc7f53-e0e9-4968-8104-d541420fdc0cتوافق نامۀ همکاری میان وزارت امورزنان و بورد مستقل انکشاف شهر جدید کابل با حضور داشت هیئت رهبری هر دو نهاد، توسط دکتور حسن بانو غضنفر وزیر امور زنان و انجنیر غلام سخی حسن زاده رئیس ادارۀ انکشاف شهر جدید کابل، به تاریخ 5 سنبله در تالار کنفرانس های این وزارت به امضاء رسید.

در آغاز داکتر حسن بانو غضنفر وزیر امور زنان ضمن خرسندی از تطبیق ماستر پلان شهر جدید کابل، این روز را تاریخی خوانده گفت: با گذشت هر روز نفوس کابل بیشتر می شود، ما نیاز به یک شهری معیاری داریم که تسهیلات اساسی را به زنان فراهم نماید.

از سوی هم وزیر امور زنان بیان داشت: با توجه به مقادیر هنگفت منابع طبیعی کشور وایجاد راه ابریشم و وصل شدن آسیای مرکزی از طریق خط آهن افغانستان، این کشور ضرورت به شهری معیاری ومدرن دارد.

در همین حال انجنیر غلام سخی حسن زاده رییس اجرائیوی ادارۀ انکشاف شهر جدید کابل از پیشرفت ها در این پروژه خبرداده گفت: نقش زنان را در راستای انکشاف شهر جدیدکابل جهت تأمین مشارکت اجتماعی مهم می باشد.

براساس این توافقنامه، وزارت امورزنان با تفاهم ادارات ذیربط دولتی در راستای راه اندازی پروژه های اجتماعی و انکشافی برای زنان در شهر جدید، ایجاد مارکیت های بزرگ تجارتی برای عرضۀ تولیدات مختص زنان، نمایشگاه صنایع دستی، تسهیلات سپورتی، مراکز تفریحی، مراکز آموزش های دینی وصالون های فاتحه خوانی، ایجاد کمیتۀ مشترک جهت نظارت از تطبیق پروژه ها، همکاری در طرح وتر تیب استراتیژی، ایجاد تآسیسات وتسهیلات امور زنان وجذب کمک ها غرض تمویل پروژه هابرای امور زنان، همکاری لازم صورت می گیرد.

گفتنی است که این شهر بیشتر از 80 ملیارد دالر امریکایی هزینه بر می دارد که از سوی حکومت افغانستان وسکتور خصوصی پرداخت می شود و تا 30 سال آینده به طور کامل به بهره برداری سپرده خواهد شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*