English | دری

Breaking News

امضای توافق‌نامه‌ اشتراک گذاری اطلاعات برای کمک بیشتر به آوارگان افغان

امضای توافق‌نامه‌ اشتراک گذاری اطلاعات برای کمک بیشتر به آوارگان افغان

توافق‌نامه‌ اشتراک گذاری اطلاعات برای کمک بیشتر به آوارگان افغان میان نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و بانک جهانی در افغانستان  به امضا رسید.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد معتقد است که دسترسی سریع به اطلاعات قابل اعتماد برای برنامه های توسعه ای و بسیج منابع و همچنین برای برنامه ریزی طولانی مدت بسیار مهم است.

بانک جهانی در این مورد گفته است:”افغان‌ها بزرگترین جمعیت پناهندگان جهان و یکی از بزرگترین جمعیت آوارگان بازگشتی به کشورشان را از سال 2002 تشکیل می دهند.کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از سال 2002 بدینسو بازگشت بیش از 5.2 میلیون پناهنده ثبت نام شده افغان را با کمک های نقدی و سایر کمک ها جهت پاسخگویی به نیازهای فوری انسانی پس از بازگشت شان به افغانستان، فراهم کرده است.”

جمع آوری و استفاده از اطلاعات با کیفیت و به موقع برای برنامه ریزی مبتنی بر شواهد و نیز برای استفاده موثر از منابع، ضروری است.

قابل ذکر است، فرآیند جمع آوری اطلاعات موجود و ظرفیت فنی تحلیل، تجزیه جامع فرآیند بازگشت و چگونگی حمایت از اسکان مجدد آوارگانی که به کشورشان بازگشته اند، با گذشت زمان را تقویت خواهد کرد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*