English | دری

Breaking News

امضای تفاهم نامۀ همکاری میان وزارت شهرسازی و مسکن و دانشگاه پولی تخنیک

امضای تفاهم نامۀ همکاری میان وزارت شهرسازی و مسکن و دانشگاه پولی تخنیک

تفاهم‌نامه‌ همکاری به هدف هم‌کاری متقابل میان وزارت شهرسازی و مسکن و دانشگاه پولی تخنیک که برای مدت سه سال میان دوطرف در نظر گرفته شده است، به امضا رسید.

سید سعادت منصور نادری وزیر امور شهرسازی و مسکن گفت: چنین هم‌کاری‌هایی میان وزارت شهرسازی و دانش‌گاه پولی تخنیک نتایجی چون کاربردی‌شدن آموزش عالی، ارتقای ظرفیت کارمندان به ویژه انجینیران جوان وزارت شهرسازی، ایجاد فرصت تحقیقاتی برای استادان و دانش‌جویان و دیگر موارد کلیدی در پی خواهد داشت.

وزیر امور شهرسازی افزود که کار عملی دانش‌جویان یک بخش مهم دورۀ آموزشی و تحصیلی است که از یک‌طرف سبب تقویت دانش محصلان و از طرف دیگر باعث کاهش فاصله میان تیوری‌های فراگرفته شده و کار عملی می‌شود.

وی همچنان گفت که با استفاده از این تفاهم‌نامه دانش‌جویان در دورۀ ستاژ با محیط کاری، اداری و کار گروهی با کارمندان بخش‌های مختلف آشنا شده فرصت‌های کاری خوبی برای‌شان پیدا می‌شود.

مسوولان وزارت شهرسازی می گویند که این طرح به اساس نیازهای مشترک وزارت شهرسازی و مسکن و دانش‌گاه پولی تخنیک کابل، پس از برگزاری جلسات پی‌هم میان متخصصان مرکز تحقیقات و رشد ظرفیت شهری و استادان پولی تخنیک تدوین شده‌است.

انجام تحقیقاتی که نتایج علمی در پی داشته باشد و نیازهای شهری در توسعۀ پایدار را برآورده سازد، زمینه‌سازی و برنامه‌ریزی برای کاریابی و سهیم‌شدن نیروهای جوان و متخصص در پروژه‌های وزارت شهرسازی، چاپ و نشر مقالات و تحقیقات استادان و دانش‌جویان پولی تخنیک در ژورنال معتبر علمی- تخصصی و کاربردی‌ساختن دوره‌های تحصیلی از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه‌اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*