English | دری

Breaking News

امضای تفاهم نامه همکاری های علمی و اکادمیک میان وزارت امور داخله و دانشگاه امریکایی افغانستان

امضای تفاهم نامه همکاری های علمی و اکادمیک میان وزارت امور داخله و دانشگاه امریکایی افغانستان

تفاهم نامه همکاری های علمی و اکادمیک میان وزارت امور داخله و دانشگاه امریکایی افغانستان در نشستی که به همین مناسبت در وزارت امور داخله برگزار شده بود، به امضا رسید.

تاج محمد جاهد وزیر‌امورداخله گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری های علمی واکادمیک میان وزارت امور داخله و دانشگاه امریکایی در افغانستان زمینه‌ی فرا گیری تحصیلات‌عالی به اساتید اکادمی پولیس و نهادهای آموزشی پولیس ملی بیشتر از پیش فراهم گردیده و این امر در جهت بلند بردن سطح ظرفیت های علمی منسوبین پولیس، از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

وزیر امور داخله کشور افزود که بلند بردن ظرفیت های علمی نیروهای پولیس ملی در جهت تامین امنیت، تنفیذ قانون و رعایت حقوق بشری شهروندان کشور مهم و ارزنده می باشد که رهبری وزارت امور داخله در این راستا اقدامات عملی را روی دست دارند.

مسئول دانشگاه امریکایی افغانستان ضمن قدر دانی از کارد نیروهای امنیتی گفت که سال گذشته، هراس افگنان طالب با راه اندازی حمله تروریستی بالای دانشگاه امریکایی افغانستان شماری از اساتید ودانش آموزان را مورد هدف قرار دادند که در نتیجه توسط نیروهای پولیس از پا در آورده شدند.

قابل ذکر است، دانشگاه امریکایی افغانستان در سال 2006 در کابل تاسیس شد که تا اکنون بیشتر از صدها دانش آموز در آن مصروف فراگیری دانش در مقاطع لیسانس، ماستری و دکتورا می باشند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*