English | دری

Breaking News

امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت شهرسازی و اتاق جدید صنایع و معادن

امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت شهرسازی و اتاق جدید صنایع و معادن

تفاهم نامه همکاری میان وزارت شهرسازی و اتاق جدید صنایع و معادن افغانستان در مراسمی که به همین مناسبت در ارگ ریاست جمهوری برگزار گردید، در حضورداشت رئیس‎جمهور افغانستان به امضا رسید.

سید سعادت منصور نادری وزیر شهر سازی و مسکن گفت: ” در تاریخ ما برای نخستین مرتبه سکتور خصوصی و صنعت ساختمانی به اندازه زیادی پیشرفت کرده است و همچنان برای نخستین بار است که این سکتور، حمایت بیشتر دولت را با خود دارد.”

 وزیرشهرسازی و مسکن افزود که تلاش ما این است که شهرهای کشور را به مراکز کار و تولید مبدل سازند و بخاطر تحقق آن برنامه ها و پلان ها دارند که تحت نظارت مستقیم رئیس جمهور کار بالای آنها جریان دارد.

شیرباز کمین زاده رئیس اتاق صنایع و معاون افغانستان با قدردانی از تلاش های رییس جمهور کشور و وزارت شهرسازی و مسکن گفت، که ما در بخش های مختلف صنعت کاران متعهد به کشور داریم و آنان آماده اند که اقتصاد وارداتی کشور را به اقتصاد تولیدی مبدل سازند. وی خطاب مردم گفت که از تولیدات داخلی حمایت و از آن استفاده کنند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان گفت که امروز واقعاً یک روز خاص است، دشمنان افغانستان پیام مرگ و صنعت کاران کشور پیام زندگی، رفاه و همبستگی دارند. وی افزود که صنعت کاران افغانستان ترسو نیستند، بلکه جهاد واقعی را تمثیل می کنند، بالای آینده این خاک باورمند بوده و طرح ها را یکی پی دیگر ارائه می کنند.

رئیس جمهور افزود که گوشه دیگر این مثلث دولت است و دولت باید سهمدار اخلاقی صنعت کاران باشد و پول دولت باید مصرفی نباشد و باید این پول نقش تولیدی داشته باشد.

رئیس جمهور تعهد نمود که سال آینده را سال حمایت از صنعت نامگذاری می کند و در تمام کشور تجلیل خواهد شد. وی افزود که کار استخراج معادن کوچک را به صنعت کاران افغان واگذار می کند و به وزیر شهر سازی هدایت داد که به منظور ایجاد یک نمایشگاه دایمی تولیدات داخلی اقدام نماید.

رئیس جمهور کشور گفت که افغانستان تا چهار سال آینده از نگاه انرژی برق خودکفا می شود. وی از صنعت کاران خواست که در عرصه انرژی برق سرمایه گذاری کنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*