English | دری

Breaking News

امضای تفاهم‌نامه اعمار شبکه آب‌رسانی میان وزیر شهرسازی و مسکن و رییس مؤسسه کویکا

امضای تفاهم‌نامه اعمار شبکه آب‌رسانی میان وزیر شهرسازی و مسکن و رییس مؤسسه کویکا

وزیر شهرسازی و مسکن با رییس بخش آسیای مؤسسه اداره همکاری‌ملی کوریای جنوبی (کویکا) تفاهم‌نامه اعمار شبکه آب‌رسانی به ارزش شش‌میلیون و پنج‌صدهزار دالر را امضاء کردند

وزیر شهرسازی و مسکن با رییس بخش آسیایی مؤسسه همکاری‌ملی جمهوری کوریای جنوبی(کویکا) تفاهم‌نامه اعمار شبکه آب‌رسانی ساحه 20هزاری دشت برچی مربوط ناحیه سیزدهم شهرکابل، به ارزش شش‌میلیون و پنج‌صدهزار دالر امضاء کردند.

سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن گفت: “به ادامه‌ی کمک‌های قبلی کشور کوریای جنوبی امروز شاهد افتتاح پروژه‌ی آب‌رسانی در ساحه 20 هزاری دشت‌برچی ناحیه سیزدهم شهر کابل هستیم که با کمک بلاعوض کشور کوریای جنوبی از طریق مؤسسه‌ی کویکا اعمار می‌گردد.”

وزیر شهرسازی  افزود که ارزش پروژه‌ی مذکور 6.5 میلیون دالر بوده و با تکمیل شدن آن در حدود 2400 فامیل که با مشکل آب آشامیدنی صحی مواجه هستند، مشکلات‌شان رفع می‌گردد. وزیر شهرسازی گفت که این پروژه شامل حفر چهار حلقه چاه عمیق، اعمار ذخایر آب آشامیدنی، ساخت شبکه‌های آب‌رسانی و رشد ظرفیت کارمندان وزارت شهرسازی و مسکن در این بخش می‌باشد که تا ماه دسمبر 2019م تکمیل می‌شود.

جانگ سانگ هون رییس بخش آسیایی مؤسسه همکاری ملی جمهوری کوریای جنوبی(کویکا) گفت که به ادامه‌ی کمک‌های قبلی کشورش به افغانستان، این پروژه را با حمایت وزارت شهرسازی و مسکن جهت رفع‌مشکلات مردم ناحیه سیزده شهرکابل آغاز می‌کنند تا مردم دیگر به امراض ناشی از آب‌شامیدنی غیرصحی مواجه نشوند.

به گفته وزیر شهرسازی 28 درصد مردم ما در شهرکابل به آب آشامیدنی صحی دست‌رسی دارند که این رقم برای ما قابل قبول نبوده و در آینده نزدیک وزارت شهرسازی و مسکن پروژه‌های آب‌رسانی زیادی را در مرکز و ولایات آغاز می‌کند تا مردم به آب‌ آشامیدنی صحی دست‌رسی داشته باشند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*