English | دری

Breaking News

امضای تفاهمنامۀ ساخت ۱۴۰۰ آپارتمان میان افغانستان و چین

امضای تفاهمنامۀ ساخت ۱۴۰۰ آپارتمان میان افغانستان و چین

تفاهمنامۀ ساخت ۱۴۰۰ آپارتمان با هزینه ۸۰ میلیون دالر میان سید منصور سادات نادری وزیر شهرسازی و مسکن و یاوجن سفیر چین در افغانستان به امضا رسید.

سید منصور سادات نادری وزیر شهرسازی و مسکن: “طرح و دیزاین پروژه از طرف تیم تخنیکی وزارت شهرسازی و مسکن صورت گرفته است منظور شده است ساحه مشخص شده است در قسمت آزمایش خاک که یکی از بخش های اولی پروژه است او هم صورت گرفته است.”

افزود که در حال حاضر شهروندان کشور به دو میلیون مسکن نیاز دارند و این وزارت می کوشد که با ساخت خانه هایی با بهای ارزان دسترسی مردم را به مسکن افزایش دهد.

یاوجن سفیر چین گفت: “اگر این پروژه از سوی حکومت و مردم افغانستان پذیرفته شود و برای باشنده گان بخش های شهری خوب باشد، باور من این است که حکومت چین به ادامه این همکاری ها، تلاش بسیاری خواهد کرد. زیرا نه تنها برای افغانستان، بل برای چین نیز بهبود زنده گی مردمان افغانستان، پیشترفت اقتصادی این کشور و پیشرفت دیگر ان یک رویا است.”

یاوجن سفیر چین در کابل افزود که بر بنیاد برنامه‌ها بخش های اول، دوم و سوم ده هزار اپارتمان در شهرکابل ساخته خواهند شد و بخش دیگر این اپارتمان ها برای دسترسی مردم به خانه های با بهای ارزان اپارتمان های در ولایت ها ساخته می‌شوند .

قابل ذکر است که کشور چین متعهد شده است تا دو میلیارد یان چینی را برای ساخت ده هزار اپارتمان هزینه نماید و کارساخت این اپارتمان ها تا دو ماه دیگر آغاز شده و ظرف دو سال آینده به بهره برداری سپرده شوند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*