English | دری

Breaking News

امضای تفاهمنامه منتشر اطلاعات پروژه های زیربنایی

امضای تفاهمنامه منتشر اطلاعات پروژه های زیربنایی

تفاهمنامه نشر اطلاعات پروژه های زیربنایی میان وزارت انرژی و آب، اداره تدارکات ملی و نهاد ابتکار شفافیت بخش زیربنایی افغانستان، به هدف افزایش شفافیت و حسابدهی به امضا رسید.

مصطفی مستور وزیر اقتصاد که همزمان رئیس گروه نهاد های ذیدخل ابتکار شفافیت بخش زیربنایی افغانستان است، گفت که فساد بعد از فقر و ناامنی، سومین مشکل بزرگ فرا راه فعالیت های اقتصادی و توسعه یی در افغانستان به شمار می رود.

وزیر اقتصاد افزود که افغانستان، به اساس گزارش اخیر سازمان شفافیت بین المللی، در میان ۱۸۰ کشور جهان در رده ۱۷۷ قرار گرفته است.

علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب گفت که این وزارت، معتهد است تا اطلاعات پروژه های زیربنایی اش را بر اساس قانون دسترسی به اطلاعات به نشر بسپارد.

وزیر انرژی و آب افزود که شریک ساختن اطلاعات پروژه های زیربنایی، فاصله میان مردم و حکومت را از بین برده و حس اعتماد آنان را به دولت بیشتر می سازد.

الهام عمر هوتکی، رئیس اداره تدارکات ملی گفت که امضای این تفاهمنامه، گام خوبی در راستای تامین شفافیت در تطبیق پروژه های زیر بنایی است.

قابل ذکر است، ابتکار شفافیت یک نهاد بین المللی است که همگام با حکومت، بخش خصوصی و جامعه مدنی در سراسر جهان کار می کند و هدف آن، شفافیت و حسابدهی به مردم است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*