English | دری

Breaking News

امضای تفاهمنامه احداث بند برق سروبی دوم

امضای تفاهمنامه احداث بند برق سروبی دوم

تفاهمنامۀ احداث بند برق سروبی دوم به ارزش ۳۰۰ میلیون دالر از سوی علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب و عبدالرحمن الکوزی رئیس شرکت الکوزی، در حضورداشت محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان به ‌امضا رسید.

علی احمد عثمانی، وزیر انرژی و آب در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت: ” ما از طریق تطبیق پروژه‌های بزرگ تولید برق در راستای کسب رضایت مردم و تأمین امنیت کشور تلاش می‌نماییم. اوافزود که وزارت انرژی و آب به‌منظور خودکفایی انرژی برق، طی یک سال گذشته در بخش‌های مختلف کشور گام‌های عملی برداشته‌است.”

وزیر انرژی و آب افزود،  توسعۀ بخش انرژی در افغانستان که در رشد کشور و فراهم آوری تسهیلات برای شهروندان نقش ارزندۀ دارد، از اولویت‌های حکومت و وزارت انرژی و آب می‌باشد.

وی اظهار داشت که سرمایه‌گذاران در توسعۀ کشور باید مسوولیت و رسالت اجتماعی را طوری انجام دهند که باعث موفقیت سرمایه‌گذاری، توسعه کشور و ایجاد بستر مناسب به نسل‌های آینده گردد.

انجنیر خلیل‌الله به‌نمایندگی از شرکت الکوزی، از امضای تفاهمنامه میان وزارت انرژی و آب و شرکت الکوزی ابراز خورسندی کرد و آنرا در تولید انرژی و توسعۀ کشور موثر دانست.

گفته می شود پلان خودکفایی تولید انرژی برق از سوی شورای عالی اقتصاد تأیید و در کنفرانس سرمایه‌گذاری در دبی، با همکاران بین‌المللی و سرمایه‌گذاران نیز شریک گردیده‌است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*