English | دری

امضاي قرارداد هاي همكاري ميان افغانستان و قرغزستان

امضاي قرارداد هاي همكاري ميان افغانستان و قرغزستان

12558985283_8a6566366c_zوزارت امور خارجه افغانستان از امضاي 3 قرارداد ميان افغانستان و قرغزستان خبر مي دهد، آقاي ضرار احمد عثماني در جريان كنفرانس مشترك مطبوعاتي خويش وزير خارجه قرغزستان گفت:” من خوش آمدید می گویم وزیرصاحب خارجه کشور دوست و برادر، قرغزستان را به کابل که دعوت ما را قبول کردند و به افغانستان تشریف آوردند.
من امروز صحبت بسیار مفصل داشتم با محترم وزیر خارجه کشور دوست و برادر قرغزستان. من شخصاً تشکر می کنم از ایشان در مورد بازگشایی سفارت قرغزستان در شهر زیبای کابل.
همچنان امروز ما سه توافقنامه را امضا خواهیم کرد که در بخش دیپلوماسی، سیاسی و ضد حوادث خواهد بود. ما صحبت مفصل داشتیم در مورد چگونگی برقراری روابط تجارتی و اقتصادی بین کشور قرغزستان و افغانستان و امیدوار هستیم که در آینده نزدیک بتوانیم کمیسیون بین الحکومتی اقتصادی- تجارتی و تخنیکی را بین دو کشور ایجاد بکنیم تا بتوانیم از شرایطی که موجود است به منافع هر دو کشور از آن استفاده کنیم. همچنان ما صحبت کردیم که چه طور افغانستان بتواند شامل خط آهن از روسیه- ترکمنستان از طریق قرغزستان و تاجکستان شود. امیدوار هستیم در آینده نزدیک یک پروتوکول چندجانبه را دراین عرصه به امضا برسانیم.”
آقاي عثماني در ادامه افزود:” صحبت های مفصل داشتیم در رابطه به چگونگی اعزام محصلین افغان به کشور قرغزستان، وزیرصاحب خارجه قرغزستان پذیرفتند تا شرایط را برای محصلین افغانی به کشور قرغزستان آماده بسازند.
همچنان ما برای رفع ویزه پاسپورت های سیاسی و خدمت کارهایی را شروع می کنیم و امیدواریم که در آینده بتوانیم یک توافقنامه را بین دو کشور امضا کنیم. یک بار دیگر از برادر خود تشکر می کنم که به افغانستان آمدند و دعوت ما را قبول کردند و در شهر زیبای کابل امروز ایشان را می بینیم. ما برایشان موفقیت می خواهم. امیدوار هستم که دوستی و همکاری بین کشور افغانستان و قرغزستان دوامدار و پایدار باشد و شرایط امروزی که در منطقه وجود دارد بدون شک منافع اقتصادی و منافع سیاسی افغانستان با قرغزستان شریک است.”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*