English | دری

Breaking News

امضاء قرارداد کار ساختمان لات اول سرک حلقوی شهر هرات

امضاء قرارداد کار ساختمان لات اول سرک حلقوی شهر هرات

وزارت فواید عامه با حضور نمایندگان مردم ولایت هرات در ولسی جرگه ، سفیر کشور ایتالیا ، رئیس شرکت ساختمانی قراردادی و جمعی از خبرنگاران، قرارداد کار ساختمان لات اول سرک حلقوی  ولایت هرات را به طول 20,4 کیلومتر با شرکت ساختمانی یونیک بلدرز به امضاء رسانید .

قاضی نذیر احمد حنفی نماینده مردم ولایت هرات در ولسی جرگه گفت: شهر هرات یکی از شهر های تاریخی و بزرگ است که به دلیل ترافیک و تراکم سرکها، موتر های سنگین از طرف شب رفت و آمد میکنند، سرک حلقوی در شهر هرات نه تنها باعث باز شدن راه ها میشود بلکه موتر های سنگین نیز زود تر به مقصد می رسند.

انجنیر محمود بلیغ وزیر فواید عامه گفت: “سرک حلقوی ولایت هرات در خارج این شهر به منظور بهبود بخشیدن جریان ترافیک ، جلوگیری از ازدحام ترافیکی و منحیث یک مسیر بدیل برای وصل نمودن سرک هرات-اسلام قلعه به هرات – قندهار بوده که جهت عبور و مرور وسایط سنگین میباشد، با تکمیل شدن این پروژه تمام وسایط باربری و تناژ بلند از این مسیر عبور خواهد کرد.”

وی افزود: قسمت دوم این سرک در حدود 25 کیلومتر میباشد و تحت مراحل تدارکاتی قرار دارد و به زودترین فرصت قرارداد آن امضاء و کار اعمارش شروع خواهد شد، تا به فاصله کم و یا همزمان با لات اول تکمیل و آماده بهره برداری میشود.دکشور ایتالیا از همکاران نزدیک افغانستان از سالیان گذشته میباشد و پروژه های بزرگ توسط این کشور انجام شده و در حال انجام است که به بخشی از کمک های کشور ایتالیا در گذشته اشاره نموده، گفت سرک دیگری که به زودی کارهای مقدماتی آن شروع خواهد شد سرک هرات – چشت شریف و خط آهن هرات است که کشور ایتالیا تمویل آنرا تعهد نموده است.

سفیر ایتالیا اظهار داشت که : “خرسند هستم که این قرار داد امضأ شد. نظارت از این پروژه بعهده ما است ما تمام جزئیات را همرای شرکت ساختمانی شریک میسازیم و به مردم هرات نشان میدهیم که به وعده خود وفادار هستیم .”

این پروژه به هزینه 890, 18410 دالر امریکائی که از سوی ایتالیا تمویل می گردد، در مدت 18 ماه تکمیل خواهد شد. و رئیس شرکت ساختمانی تعهد نمود پروژه را بطور استندرد و مطابق شرطنامه پیش خواهیم برد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*