English | دری

Breaking News

امضاء تفاهمنامۀ همکاری بین ادارۀ مرکزی احصائیه و والی ولایت پکتیا

امضاء تفاهمنامۀ همکاری بین ادارۀ مرکزی احصائیه و والی ولایت پکتیا

تفاهمنامۀ همکاری در مورد اجرای سروی اقتصادی- اجتماعی و دموگرافیکی در ولایت پکتیا میان انجنیر شیرمحمد جامی زاده، سرپرست ادارۀ مرکزی احصائیه و نصرت الله ارسلا، والی ولایت پکتیا به امضاء رسید.

انجنیر شیرمحمد جامی زاده، سرپرست ادارۀ مرکزی احصائیه گفت، در نتیجۀ این سروی علاوه بر بدست آوردن ارقام در مورد مشخصات دموگرافیکی نفوس آن ولایت به تفکیک سن و جنس سایر معلومات مهم نیز در عرصه های گوناگون بدست می آید که نتایج آن یک تصویر واضح و مشخص از آن ولایت را در اختیار همۀ نهادهای ذیربط قرار می دهد.

وی افزود: با استفاده از نتایج آن نهادهای ذیربط دولتی بهتر قادر به طرح و تطبیق پلان ها و برنامه های شان می گردند و هم چنان سازمان های بین المللی و سایر نهادهای که می خواهند به سطح ولایت کار کنند نیز می توانند از این ارقام استفاده اعظمی نمایند.

 به به گفته سرپرست ادارۀ مرکزی احصائیه، کار های مقدماتی سروی از قبیل نقشه برداری و فهرست برداری خانوار عنقریب پس از اجرای این پروسه در ولایت خوست در این ولایت نیز آغاز شود و کار ساحوی آن به صورت عملی بعداً صورت خواهد گرفت.

نصرت الله ارسلا، والی ولایت پکتیا ضمن تشکری از ادارۀ مرکزی احصائیه به خاطر راه اندازی سروی اقتصادی، اجتماعی و دیموگرافی در ولایت پکتیا گفت، تعداد زیاد مناطق این ولایت از لحاظ امنیتی دارای کدام مشکل جدی نمی باشد و کارمندان می توانند با فکر آرام کارهای شان را به پیش ببرند.

وی افزود: سعی به عمل خواهد آمد تا زمینۀ  بهتر کاری و تسهیلات لازم برای اشتراک کننده گان سروی بخاطر اجرای هرچه بهتر آن در این ولایت مهیا گردد.

قابل ذکر است، سروی اقتصادی- اجتماعی و دیموگرافیکی تا حال در دوازده ولایت کشور مورد اجراء قرار گرفته است و پس از انجام کارهای مقدماتی آن در ولایت خوست کار مقدماتی سروی مذکور در ولایت پکتیا آغاز خواهد شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*