English | دری

Breaking News

امروز سومین نشست رسانه‌های اجتماعی در کابل برگزار شد

امروز سومین نشست رسانه‌های اجتماعی در کابل برگزار شد

سومین نشست رسانه‌های اجتماعی به هدف استفاده از رسانه های اجتماعی و ساختن ” یک جامعه ایده آل”  و ارزیابی عملکرد کاربران شبکه های اجتماعی و نقش آنان در تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی افغانستان درامروز در شهر کابل برگذار شد و این نشست از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ اکتوبر ادامه خواهد یافت و در آن به شماری از فعالان شبکه های اجتماعی جایزه داده خواهد شد

بن بروجز، برگذار کنندۀ این نشست گفت: “در نشست های آغازین از این نوع، ما چگونگی کاربرد رسانه های اجتماعی را به مردم می آموختیم، اما امروز پیشرفتها را تجلیل می کنیم.

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان خود را به حل مشکلات کاربران رسانه های اجتماعی متعهد دانسته و از مردم می خواهد که از این شبکه ها برای طرح مشکلات به حکومت و مسوولان کار بگیرنداکنون ۷۰ درصد خاک افغانستان زیر پوشش خدمات 3G قرار دارد. این کار سبب شده است تا دسترسی مردم به انترنت آسان شود و شمار کاربران شبکه های اجتماعی از مرز یک میلیون و دوصد هزار نفر، فراتر رود.

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان خود را به حل مشکلات کاربران رسانه های اجتماعی متعهد دانسته و از مردم می خواهد که از این شبکه ها برای طرح مشکلات به حکومت و مسوولان کار بگیرند.

ایمل مرجان، معین وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان گفت: بخشی از نشست سه روزۀ رسانه های اجتماعی، تقدیر از کاربران این رسانه ها و تشویق آنان برای گذاشتن گام های بعدی است.

قابل یاد آوری است که، گرچند رسانه های اجتماعی در افغانستان پیشینۀ زیادی ندارد، اما به باور اکثر فعالان این شبکه ها، پیشرفت این رسانه ها در این کشور کمتر از یک انقلاب اطلاعاتی نبوده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*