English | دری

Breaking News

آمازون بزرگترين شركت تجارتى جهان شد

آمازون بزرگترين شركت تجارتى جهان شد

شركت آمازون با پيشى گرفتن از شركت مايكروسافت به حيث با ارزشترين شركت تجارتى جهان شناخته شد.

طبق گذارش ها اسهام شركت آمازون   در حدود ٨١٠ ميليارد دالر افزايش يافته است و توانست به حيث بزرگترين شركت فروش آنلاين اسهام خود را تا سال ٢٠١٨ ميلادى ١٠ فيصد افزايش دهد.

اين در حاليست كه در گذشته اين مقام به شركت مايكروسافت با داشتن ٧٩٠ ميليارد دالر اسهام ، تعلق داشت.

آقاى جف بيزوس ريس و مالك ١٦ درصد اسهام آمازون  در گذارش كه از طرف مجله فوربس به نشر رسيده بود به عنوان پول دارترين مرد جهان شناخته شد.

بر اساس گذارش ها چهار شركت برتر جهان معرفى شد كه از جمله شركت اپل كه با داشتن ١،١ تريليون دالر الى أواخر سال ٢٠١٨ به حيث با ارزشترين شركت جهان شمرده ميشد، كه با از دست دادن ٣٥ درصد سهام خود جايگاه ٤ را گرفت و اسهام فعلى آن ٧١٠ ميليارد دالر ميباشد.

در ادامه ، شركت آمازون  جايگاه اول به ترتيب مايكروسافت، گوگل و آپل به عنوان ٤ بهترين و بزرگترين شركت هاى جهان قرار گرفته است.

 این شرکت به عنوان یک نتیجه از آنچه که بنیانگذار آمازون، جف بیزوس، «چارچوب کمینه‌سازی پشیمانی» نامیده، تأسیس شده‌است، که تلاش‌هایش را برای از بین بردن هرگونه پشیمانی برای غیبت در انعکاس کسب و کار اینترنتی در آن زمان توصیف می‌کرد. در سال ۱۹۹۴، بیزوس شغل خود را به عنوان معاون رئیس D. E. Shaw & Co. را رها کرد و به سیاتل، واشینگتن نقل مکان کرد. او شروع به کار بر روی یک طرح تجاری که در نهایت تبدیل به Amazon.com شد کرد.در ۵ ژوئیه، ۱۹۹۴، بیزوس این شرکت را با نام Cadabra تأسیس کرد. چند ماه بعد، پس از اینکه یک وکیل نام اصلی شرکت را اشتباهاً «مرده» (cadaver) شنید، نام شرکت را به Amazon.com تغییر نام داد.در سپتامبر ۱۹۹۴، بیزوس آدرس اینترنتی Relentless.com را خریداری کرد و به‌طور خلاصه به نام فروشگاه بی نظیرش نامگذاری کرد، اما دوستانش به او گفتند که این نام کمی شوم است اما دامنه هنوز متعلق به بیزوس است. این شرکت در سال ۱۹۹۵ به عنوان Amazon.com بر بستر اینترنت منتشر شد.

بیزوس، نام آمازون را از یک لغت‌نامه انتخاب کرد. او در «آمازون» مستقر شد زیرا این مکان «عجیب و غریب و متفاوت» بود، درست همان‌طور که او برای شرکت اینترنت خود پیش‌بینی کرده بود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*