English | دری

Breaking News

افغانستان خواهان افزایش سرمایه گذاری کوریای جنوبی شد

افغانستان خواهان افزایش سرمایه گذاری کوریای جنوبی شد

بر اساس گذارش، افغانستان برای احیا زیرساخت های اقتصادی خواستار سرمایه گذاری شرکت های کوریای جنوبی در کشور شد. درخواست برای دریافت سرمایه از کوریای جنوبی و استفاده از دانش این کشور، در جریان سفر یک هیات عالیرتبه از افغانستان متشکل از شماری از نمایندگان پارلمان، مشاور رییس جمهور و تعدادی بانکدار به سئول مطرح شده است.

در طول یک هفته گذشته این هیات، در کوریای جنوبی از پایگاه های صنعتی و شرکت های خصوصی، تولید کنندگان مواد غذایی و شماری سازمان های غیردولتی و بخش های کشاورزی بازدید کرده و خواستار گسترش و توسعه همکاری با آنها شده اند.

خان جان، مشاور رییس جمهور افغانستان در بخش خصوصی و مواد غذایی گفته  است که ۴۰ سال جنگ، بسیاری از ساختارهای افغانستان و تاسیسات زیربنایی کشور را از بین برده و مشکلات عدیده ای برای بخش های خصوصی و دولتی پدید آورده است.

او اظافه نمود که، گرچند جامعه بین المللی ۸۰۰ میلیون دالر برای بازسازی و بهبود شرایط آموزش و پرورش، حمل و نقل و ارتباطات در افغانستان اختصاص داده است اما تا زمانی که صلح و ثبات در کشور حاکم نشود، کارها پیش نخواهد رفت.

سرانه درآمد در افغانستان بر اساس این گزارش، زیر ۷۰۰ دالر و رشد اقتصادی سالانه آن نزدیک به یک و چهار دهم درصد اعلام شده است.از این لهاظ افغانستان ۹۶ درصد از تولیدات و محصولات مورد نیاز خود را از خارج وارد می کند و فقط چهار درصد صادرات دارد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*