English | دری

Breaking News

افزایش 5 برابرمیزان مبادلات تجاری بین ایران و پاکستان

افزایش 5 برابرمیزان مبادلات تجاری بین ایران و پاکستان

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و مالیه ایران در دیدار با خرم دستگیر خان وزیر تجارت پاکستان ، بر وجود ظرفیت‌های لازم برای افزایش روابط تجاری دو کشور از یک میلیارد دالر فعلی به 5 میلیارد دالر تاکید کرد.

علی طیب نیا با اشاره به توفیقات به دست آمده در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در زمینه توسعه روابط اقتصادی و تجاری اظهار امیدواری کرد، هر چه زودتر قدمهای موثری در جهت اجرای این توافقات برداشته و از مرحله مذاکره به اجرا برسد.
وی با اشاره به نقش صلح و ثبات و آرامش در منطقه تصریح کرد: همکاری های  دو ملت ایران و پاکستان می‌تواند نقش مهمی در امنیت، آرامش و مبارزه در منطقه داشته باشد.
طیب‌نیا در بخش دیگری از این دیدار با بیان اینکه ما علاقه مند به توسعه روابط تجاری با پاکستان هستیم، تأکید کرد: مبادلات مرزی بین ولایت های همجوار نقش مهمی در توسعه این روابط خواهد داشت و قطعاً به سود دو کشور خواهد بود.
وزیر اقتصاد در پایان این دیدار گفت: ما برای توسعه روابط با پاکستان هیچ گونه محدودیتی نداریم و می توانیم در زمینه خدمات، فنی،انجنیری و تجاری سرمایه گذاری کنیم.
وزیر تجارت  پاکستان نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این ملاقات گفت: دو وزارتخانه های مالیه  ایران و پاکستان باید مکانیزم ها و راهکارهای انجام روابط تجاری و اقتصادی دو کشور را ترسیم کنند.
«خرم دستگیرخان» افزود: وقتی از صمیمیت و همبستگی تجاری با ایران حرف می زنیم صرفاً مبادله کالا نیست بلکه سرمایه گذاری در زمینه توسعه مواصلات جاده‌ای، هوایی و حتی مخابرات نیز می تواند در چارچوب گسترده تر مورد ملاحظه قرار گیرد.
وی همچنین خواستار توسعه و تکمیل خط 700 کیلومتری لوله گاز از «گوادر» پاکستان به ایران و انتقال گاز به ایران از سوی دو طرف شد.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*